מרכז נגישות במשרד הדיקן

הסיפור של מאיה

מאיה אוזן, סטודנטית לתואר ראשון רב-תחומי בתכנית חבר"ה, משתפת איך תכנית החונכות פר"ח-לשם במרכז הנגישות של משרד הדיקן, סייעה לה בלימודים, וממליצה לכולנו לקחת חלק ולהשפיע.

"כשרק הגעתי לספיר נמלאתי התרגשות גדולה ובאותה נשימה גם בלחץ ענקי. המרקם האנושי והחברתי קסמו לי ונראו ייחודיים ומצד שני חששתי מאד מהלימודים, כי התחום שבחרתי ללמוד דורש קריאה מרובה וריכוז גבוה.
כשהתחילו הלימודים ניסיתי להבין מי נגד מי, מה קורה ואיך כדאי ללמוד. באתי ליום האוריינטציה של מרכז נגישות ושמעתי על תכנית 'פרח-לשם' וביקשתי לקחת בה חלק.

הבנתי שקיימות פלטפורמות נוספות לקחת חלק במסגרת פעילויות משרד הדיקן ובאגודת הסטודנטים והסטודנטיות. חיפשתי מקום להשתלב בו וככה הגעתי לתא סמ"ן - סטודנטים מנהיגים נגישות, הפועל תחת האגודה.

החונכות הלימודית שקבלתי העניקה לי עוגן ותחושת ביטחון. היינו נפגשים פעם בשבוע לשעתיים, יחד קראנו טקסטים, דיברנו על החומר הלימודי ואף קיבלתי מהחונך שלי טיפים ללימודים ולחיים בכלל. אחד הדברים המשמעותיים שהחונכות העניקה לי היא  דימוי חדש על עצמי ועל יכולותיי. לאורך השנה ראיתי שאני מסוגלת להתמודד עם דברים ובהתאם לכך נראו גם ציוניי.

בתא סמ"ן שבו הייתי פעילה אנשים מתמודדים עם אתגרים שונים. הבחירה שלי להיות רכזת אפשרה לי, להיות חלק מקבוצה, לקדם אג'נדות שאני וחבריי מאמינים בהן, למצוא מקום לשתף בחוויות, דילמות והתמודדויות. זה המקום שאפשר דרכו להשפיע לא רק על החיים שלנו אלא לקדם הוראה נגישה לכולם בקמפוס.

כיום אני ראש מדור רווחה באגודת הסטודנטים. מבחינתי מכללת ספיר היא בית, מכלול החיים שלי הם כאן, אני אוהבת את המכללה ואת השירותים שהיא מעניקה. אני מעריכה את היחס האישי והכל בגובה העיניים. יש עם מי לדבר גם שיש הסכמות וגם שאין.

ממליצה לכם - תבחרו להיות חלק, תהיו אקטיביים, תבחרו לשנות ולהשפיע יש דרכים רבות לכך, תכירו את כולן ותתפרו לעצמכם את החליפה הנכונה."

חונכות פר"ח לשם - חונכים וחניכים - עוד לא מאוחר להירשם!

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 0 =