שני מסלולים חדשים ללימודי מוזיקה בספיר

המכללה האקדמית ספיר מרחיבה את ארסנל לימודי המוזיקה במכללה ופותחת שתי תכניות לתואר ראשון דו חוגי, האחת במדעי המחשב ובמוזיקה, והשנייה במוזיקה ובתרבות - יצירה והפקה. שתי תכניות אלה מצטרפות למסלול הוותיק והמצליח של מוזיקה וסאונד לקולנוע המתקיים בביה"ס לאמנויות הקול והמסך.

מזה עשר שנים פועל בבית הספר לאמנויות הקול והמסך של המכללה מסלול לימודים המכשיר מלחיני קולנוע ומעצבי פסקול. הביקוש הגדול למסלול, כמו גם ההצלחה המוכחת שלו הבאה לידי ביטוי בעשרות הבוגרים שעובדים באולפנים מובילים ומלחינים סרטי קולנוע באורך מלא (בוגרת אחת אף זכתה בפרס האקדמיה), הביאה את המכללה להחלטה להרחיב את בסיס הפעולה של תכנית הלימודים הזו ולפתוח שתי תכניות דו חוגיות נוספות במוזיקה - האחת לתואר ראשון במדעי המחשב ובמוזיקה, והשנייה לתואר ראשון במוזיקה ובתרבות – יצירה והפקה.

לימודי המוזיקה בשתי תכניות הלימודים החדשות נשענים על מסלול הלימודים הוותיק של מוזיקה וסאונד לקולנוע וחולקים את אותו עיקרון מנחה: לימודי מוזיקה מכווני מטרה (קולנוע, תאטרון, משחקי מחשב, אפליקציות וכיו"ב), המיועדים לסטודנטים עם תשוקה למוזיקה ועם רצון לרכוש אופק תעסוקתי בתחום.

תכנית התואר הראשון במדעי המחשב ובמוזיקה מיועדת לסטודנטים בעלי כשרון מתמטי ומוזיקלי, המעוניינים בתואר ראשון במדעי המחשב המכשיר אותם לתעשיית ההיי טק המתקדמת, ויחד עם זאת שואפים לרכוש ידע מעמיק במוזיקה ובשילובים היצירתיים שבין מוזיקה לעולם ההיי טק.

תכנית התואר הראשון במוזיקה ותרבות – יצירה והפקה מיועדת לסטודנטים המעוניינים בעומק מקצועי ואינטלקטואלי של מוזיקה ותרבות ולפתח לעצמם אופק תעסוקתי הן כיוצרי מוזיקה והן כמנהלי ומפיקי תרבות.

יונתן בר גיורא וישי אדר, מלחיני קולנוע ומוזיקאים העומדים בראש תכנית לימודי המוזיקה במכללת ספיר אמרו:  "מכללת ספיר היא מעבדת יצירה גדולה, שבמסגרתה מופקות מדי שנה, במחלקות השונות, מאות סרטים, תכניות טלוויזיה, מופעי מחול, משחקי מחשב ואפליקציות למחשב וסלולר, הזקוקות לטיפול סאונד ומוזיקה. מעבדה זו מאפשרת ותאפשר לסטודנטים שיבחרו באחד משלשת המסלולים, להתנסות "על רטוב" בשלל אפיקי היצירה המעשית, ולצבור תיק עבודות מגוון ומערכות קשרים מקצועיות רבות כבר עם סיום לימודיהם".

ד"ר נורית גלעוז, ראש המחלקה למדעי המחשב מסר: ה"סטודנט שיגיע לתכנית הדו חוגית יכול להיות חיה דו ראשית, המעוניינת לספוג ולפתח לעצמה ידע בשני עולמות תוכן נפרדים ומרתקים. אך הוא יכול גם להיות אדם בעל ראש אחד, המבצע אינטגרציה מרתקת בין שני העולמות הללו, שביניהם מתקיימות נקודות ממשק רבות".

ד"ר עמרי הרצוג, ראש המחלקה לתרבות – יצירה והפקה אמר: "התואר הדו חוגי במוזיקה ובתרבות – יצירה והפקה יאפשר לסטודנטים, לא רק להעמיק את הידע המוזיקלי המעשי שלהם, אלא גם לקבל את הרקע התאורטי במוזיקה שניתן במסגרת החטיבה למוזיקה של המחלקה (בראשות ד"ר נדב אפל). כמו כן, סטודנטים אלה ילמדו את הרקע ההיסטורי והסוציולוגי של המוזיקה והקשר ביניהם לבין עולם התרבות. בנוסף, יוכשרו הסטודנטים כמפיקים של אירועי תרבות".

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
15 + 4 =