בית הספר לעבודה סוציאלית

סטודנטים וותיקים לומדים יחד

עם סיום שנת הלימודים הושלם המחזור השני של הקורס: "מהיכן אני בא ולאן אני הולך - סטודנטים וותיקים לומדים ביחד על התפתחות האדם בבגרות ובזקנה".

קורס ייחודי זה הוא פרי יוזמתן של ד"ר גבריאלה ספקטור-מרזל וד"ר עירית רגב, חברות סגל בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה ומומחיות לתחום הזיקנה, שגם שימשו כמרצות הקורס.

הקורס, שנערך בשיתוף פעולה עם עמותת "יחדיו" לוותיקי שער הנגב, נבחר להיכלל במסגרת מיזם ארצי להפגת בדידותם של זקנים, אשר נתמך ע"י הביטוח הלאומי, אש"ל-ג'וינט ומשרד הרווחה.

במסגרת שני מחזורי הקורס (תשע"ז ותשע"ח) למדו 28 וותיקים המתגוררים בישובים שונים במועצה האזורית שער הנגב יחד עם 31 סטודנטים הלומדים במכללה, רובם הגדול בבית הספר לעבודה סוציאלית.

ממצאים ראשוניים של מחקר הערכה שעורכות ד"ר ספקטור-מרזל וד"ר עירית רגב מצביעים על יתרונות עמוקים ומגוונים של הלמידה במסגרת בין-דורית, הן עבור הסטודנטים הצעירים והן עבור הסטודנטים הוותיקים הלומדים בו. קורס זה מהווה פרויקט ייחודי המקרב בין צעירים ומבוגרים ומפחית סטריואטיפים גילניים בחברה הישראלית.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי, שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה ואבטלה, טראומה ואובדן והזדקנות. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
16 + 4 =