היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן

מכללת ספיר במקום הראשון בהענקת מלגות חברתיות

דו"ח התאחדות הסטודנטים הארצית לבחינת מעורבות חברתית באקדמיה לשנת 2018:
מכללת ספיר מובילה במעורבות חברתית ואף מדורגת שניה מתוך כלל המוסדות האקדמאים בארץ בעידוד פעילות ושיח פוליטי

בעוד מרבית הסטודנטים בארץ מדברים על מעורבות חברתית נמוכה או היעדר מעורבות כלל, הסטודנטים במכללה האקדמית ספיר מדורגים בראש מדרג המעורבות החברתית של התאחדות הסטודנטים.

בספיר פועלת יחידה למעורבות חברתית שהוקמה על ידי משרד הדיקן בראשות אלון גייר ומנוהלת על ידי קמילה לנסקינד-מילנר. הדוח שמפורסם בימים אלו מצא כי מכללת ספיר מובילה בהשקעה במעורבות חברתית וכי 82% מהסטודנטים במכללה חשים כי המכללה מעודדת מעורבות חברתית ושמה דגש רב בקידום ושיווק הנושא.

ספיר מעניקה את המספר הרב ביותר של מלגות על בסיס חברתי ובעבור מעורבות חברתית והתנדבות. כאשר ספיר ממוקמת במיקום גבוה גם בהשקעה הכספית בקורסים משלבי עשייה המשלבים בין למידה אקדמית ועשייה חברתית מחוץ לכתליי המוסד.

ספיר גם מדורגת שניה מתוך כלל המוסדות האקדמאים בארץ בעידוד פעילות ושיח פוליטי, כך על פי תפיסת הסטודנטים, ובפער יחסית גדול לעומת מוסדות אקדמאיים אחרים. כאשר בספיר פועלים 11 תאים סטודנטיאליים פעילים.

הדו"ח מצא עוד כי סטודנטים במכללות מרגישים שהמוסד בו הם לומדים הרבה יותר מעודד אותם לפעילות פוליטית-חברתית מאשר באוניברסיטאות, והוא מצביע על כך שבספיר ישנה רגישות גדולה יותר לנושאים אזרחיים ולאומיים, יתכן גם בשל מגוון הרחב של הסטודנטים הלומדים בה.

נשיא מכללת ספיר, פרופ' עמרי ידלין: "מכללת ספיר מטפחת סטודנטים בעלי השכלה אקדמית מצוינת, המעורבים חברתית ופוליטית. העומק האקדמי מספק את העומק הדרוש למעורבות החברתית והפוליטית; המעורבות החברתית והפעילות הפוליטית מקנים לסטודנטים התנסות פרקטית מעולה בתחום המקצועי שלהם. הכל ביחד מייצר בספיר קהילה תוססת ואווירה סטודנטיאלית יוצאת דופן."

דיקן הסטודנטים, אלון גייר: "הנהלת המכללה משקיעה משאבים רבים ביחידה ורואה בה גאווה גדולה ושליחות, אנו שמים דגש רב על דמותו של הסטודנט בוגר המכללה ומחויבותו לחברה הישראלית."

מנהלת היחידה למעורבות חברתית, קמילה לנסקינד-מילנר: "לצד אקדמיה מובילה ואיכותית ספיר חרטה על דגלה את האחריות והמחויבות החברתית. זהו לא רק חזון זוהי המציאות. מרצים חברתיים ופעילים שמבינים שלצד תיאוריה, ישנו הכרח בחיבור לשטח ולקהילה, שזה הדבר האמיתי שהופך את תהליך הלמידה לכה משמעותי ומיוחד. אני גאה להיות חלק מהמוסד הזה"

טעימה ממה שעשינו השנה

משרד דיקן הסטודנטים בהנהלת מר אלון גייר מעניק סיוע לסטודנטים ופועל בנושאים הקשורים לרווחתם. המשרד מעניק סיוע לבעיותיהם האישיות של הסטודנטים כמו: סיוע כלכלי, סיוע לסטודנט בשירות מילואים, לקויות למידה, סטודנטים עם מוגבלויות, הפניה לטיפול בשירות הפסיכולוגי, עוולת מנהליות ואקדמיות, סיוע לסטודנט הערבי וטיפול בעולים חדשים. כל זאת בשיתוף פעולה פורה עם שאר הגורמים במכללה.

היחידה למעורבות חברתית של משרד הדיקן בניהולה של גב' קמילה לנדסקינד-מילנר, מאפשרת לסטודנט לשלב במהלך לימודיו, עשייה חברתית מרתקת והיכרות עם הקהילה הסובבת את המכללה. סטודנטים פעילים זכאים למלגת לימודים, ליווי אישי וסדנאות העשרה.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
7 + 0 =