תכנית המתמחים "הדבר הבא" | משרד הדיקן

מכללת ספיר מובילה בכמות המתמחים בשוק העבודה במסגרת פרויקט "הדבר הבא"

מכללת ספיר מובילה בכמות המתמחים בשוק העבודה במסגרת פרויקט "הדבר הבא"

הפרויקט מהווה את תכנית המתמחים הגדולה בישראל, כשהאחוז הגבוה ביותר של סטודנטים המשתלבים בפרויקט מגיע מהמכללה. לפני מספר ימים אף נערך מפגש מעסיקים נרחב במכללה בהשתתפות נציגים של התאחדות התעשיינים, קרלסברג (קוקה-קולה), אסם, שטראוס, סודה-סטרים, דרומה, אורבוטק, וידיז ועוד

עשרות רבות של מעסיקים מכל רחבי הארץ הגיעו בשבוע שעבר למפגש חונכים-מעסיקים במכללת ספיר במסגרת פרויקט "הדבר הבא" - תכנית ההתמחות הגדולה בישראל. האחוז הגבוה ביותר בתכנית מגיע מספיר, שהיא גם המוסד האקדמי ששלח את מספר הרב ביותר של מתמחים למקומות העבודה.

בתכנית הייחודית השתתפו השנה כאלף סטודנטים מ-17 מוסדות אקדמיים ציבוריים, מתוכם למעלה ממאה סטודנטים ממכללת ספיר. "הדבר הבא" היא תכנית הפועלת כבר כחמש שנים ע"י עמותת אלומה המתמקדת בתחום קידום הצעירים בישראל וממומנת ע"י קרן רוטשילד וקיסריה. הסטודנטים שנכנסים לתכנית משתתפים בקורס אקדמי וזוכים ל-120 שעות התמחות (כיום עבודה פעם בשבוע).

המטרה העיקרית היא לקשר בין מתמחים (סטודנטים) למקומות תעסוקה פוטנציאליים המקנים להם ידע רב, ניסיון תעסוקתי ולעיתים אף את האפשרות להשתלב כעובדים מן המניין ובנוסף, לשפר את המוביליות של צעירים בישראל גם באזורי הפריפריה ולאפשר למעסיקים בפריפריה להתחיל לשפר את מצב הקליטה של עובדים איכותיים.  

במפגש פגשו המעסיקים המגיעים בין היתר מחברות כמו: שטראוס, אוסם, קרלסברג (קוקה-קולה), סודה-סטרים, דרומה, אורבוטק, וידיז, הקרן לידידות, מכוורת יד מרדכי, מרכז לאודר (באר-שבע) ועוד את מתמחיהם החדשים וצפו בשתי הרצאותיה של הגב' רונית מילר "להיות מנטור כמקפצה בקידום הקריירה" ו-"כלים אפקטיביים לחניכה מוצלחת".

אלון גייר, דיקן הסטודנטים ומקים מרכז הקריירה במכללה: "אני מונחה בהבנה עמוקה כי תואר אקדמי חייב להיות מכוון ורלבנטי לשוק העבודה. הצעיר הישראלי יוצא לחיי פרנסה בגיל מבוגר יחסית משאר בני גילו במדינות ה-OECD ולכן הוא חייב לקצר את זמן תקופת הניסיון וההתאמה לתפקיד לבד מהחשיבות של יצירת  NETWORK למי שלא 'מחובר'. השותפות עם הדבר הבא שפועלים במסגרת משרד הדיקן  הוא שותפות מופלאה ועוצמתית שבאה לממש את הרעיונות הללו באופן פרקטי יחד עם מעסיקים שמבינים כי תרומה לקהילה לא מתבטאת רק בפילנתרופיה אלא גם בהענקת אפשרות לסטודנטים לרכוש ניסיון במקצוע ומאוחר יותר לקלוט ותם בעבודה".

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 13 =