המחלקה למדעי המחשב

נחשפים לתעשיית ההייטק

זהר מזרחי

סמינר מדעי המחשב "חלון לתעשייה" מארח את אסף הלוי - יזם, מייסד ומנכ"ל חברת 2bprecise

2bprecise הינה חברה, המתמחה ביצירת בסיסי נתונים של מידע גנומי, קליני ואישי של מטופלים, המאפשר התאמה אישית של המלצות, אבחון וטיפול רפואי עבור מטופלים. רפואה מותאמת אישית היא גישה חדשנית למניעה ולטיפול במחלות, המביאה בחשבון את ההבדלים הביולוגיים, ההתנהגותיים והסביבתיים בין הפרטים. גישה זו דוגלת בהענקת הטיפול היעיל ביותר עבור כל מטופל באופן המתאים לו באופן אישי, וכך לשפר באופן משמעותי את סיכויי הצלחת הטיפול הרפואי ומניעת הליכים רפואיים מיותרים.

במפגש, דן הלוי ביכולת ההולכת ומתבססת בענף, להעניק למטופלים טיפול מכוון שמתאים להם על-פי המטען הגנטי שלהם על-ידי פרדיקציה לבעיות רפואיות והתאמת טיפול רפואי למטופלים השונים גנטית האחד מהשני. בנוסף, דיבר הלוי על האופן שבו רפואה מותאמת אישית ושימוש בגנום האנושי בטיפולים רפואיים, משנים את פני הרפואה בעולם מחד, ומאידך על הדרך רצופת האתגרים והחסמים המגבילים את השימוש בענף פורץ דרך זה.

עתיד הרפואה מתקדם במהירות לקראת שינוי משמעותי באופן שבו מטפלים בחולים, ואף יותר מכף באופן שבו אנו שומרים על בריאותנו. על-אף ההתקדמות המרשימה שחלה בשנים האחרונות בתחום הרפואה המדויקת, המציאות הרפואית כיום היא שמרבית הטיפולים הרפואיים עדיין נעשים בשיטה המסורתית, ומטופלים רבים מטופלים בשיטות פשטניות, המתעלמות מההבדלים העצומים הקיימים בין אדם לאדם. כך, נשים וגברים, קשישים וצעירים, מלאים ורזים – כל אלו עשויים לקבל טיפול זהה המשפיע עליהם באופן שונה, ולעתים לא רק שהטיפול אינו יעיל, הוא אף מזיק.

ההרצאה דנה בשאיפה להשתמש בצורה פרקטית ביכולות אלו ברפואה הקונבנציונלית כברירת מחדל ולהתגבר על האתגרים המונעים ממנה לממש את החזון לטפל כראוי, למנוע טיפולים מיותרים, להאריך ואף להציל חיי אדם.

המחלקה למדעי המחשב מקיימת מזה ארבע שנים סדרות מפגשים לסטודנטים עם אנשי מקצוע בתעשייה, שמטרתם לחשוף את הסטודנטים לחברות ולאנשי המקצוע המובילים בתחום ולפתוח צהר לאפשרויות תעסוקה. לרשימה המלאה


צילום: אדווה אודיה עוגן

המחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר, בראשותה של ד"ר נורית גלעוז, מציעה תכנית הלימודים המשלבת תאוריה של נושאי הליבה במדעי המחשב לצד קורסים שימושיים וקשר לתעשיית התוכנה הישראלית. תכנית הלימודים מתעדכנת בהתמדה עם הטכנולוגיה המתפתחת, תוך שמירה קפדנית על איזון בין דרישות הבסיס המדעיות, הידע הטכנולוגי והמודעות למגמות החדשות בתעשייה. התכנית מקנה לבוגריה הכשרה שמאפשרת להם להשתלב ולהתקדם בתעשיית התוכנה, או לחילופין להמשיך לתארים מתקדמים.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
20 + 0 =