המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר | מגמת הנדסאי מכונות בהתמחות רכב

בשורה לענף הרכב בישראל

נועה פפו

הסטודנטים של המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר דורגו במקום הראשון בבחינות ההסמכה של המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית.

במצב בו איגוד המוסכים מתריע על מצוקת כוח אדם חריפה בכל רגע נתון, מדובר בבשורה של ממש המסמנת את הסטודנטים של המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר כדור הבא של הנדסאי הרכב בישראל

בבחינות ההסמכה של המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית שבמשרד הרווחה (מה"ט) דורגו הסטודנטים של המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר במקצוע תורת הרכב במקום הראשון מבין כלל הניגשים מרחבי הארץ, עם 100% סטודנטים בציון עובר. מדובר בהישג משמעותי שכן הנתונים מתייחסים לשני מדדים, הן לציון הממוצע של כל מכללה, והן לשיעור התלמידים שקיבלו ציון עובר.

בחינות ההסמכה בתורת הרכב הן אחת משלוש בחינות הסמכה חיצוניות של מה"ט, המתנות את גמר לימודי הנדסאי מכונות רכב וקבלת הדיפלומה.

במצב בו איגוד המוסכים מתריע על מצוקת כוח אדם חריפה ועל חוסר של מאות עובדי דיאגנוסטיקה ומספר גבוה בהרבה של מכונאים בכל רגע נתון, מדובר בבשורה של ממש המסמנת את הדור הבא של הנדסאי הרכב בישראל.

הנדסת מכונות מהווה את הבסיס שעליו מושתתות רוב התעשיות המתקדמות ובתוכה גם תעשיית הרכב, ולאור העובדה שכיום ישנם מעט מאד מהנדסי מכונות המתמחים בתחום הרכב, הנדסאי הופך להיות כיום בעל ההשכלה הגבוהה ביותר בתחום.

ההתקדמות הטכנולוגית המהירה של השנים האחרונות גרמה לפיתוח מואץ בתחום, ומציעה היום כלי רכב ומערכות חדישים המוצבים בחזית הטכנולוגיה, מה שדורש יכולת הבנה עמוקה וידע רב. התפתחות זו יוצרת ביקוש הולך וגדל לאנשי מקצוע איכותיים בתעשיית הרכב בכלל ובענף המוסכים בפרט, אשר צמא לכוח אדם איכותי בתחום הטכנולוגיה של הרכב המודרני, המבוסס על מערכות ממוחשבות וטכנולוגיות מתקדמות ביותר.

בוגרי מגמת רכב משתלבים בתפקידים בכירים בתעשייה כולל תפקידי ניהול וצווארון לבן במוסכים כמנהלים טכניים, בוחנים, מכונאים וכו', לאור העמקת הידע שלהם בייצור, שיווק, תחזוקה, ניהול מוסך, מערכות, דיאגנוסטיקה, תורת המנוע, תורת הרכב והמכניקה של כלי תעבורה.

יעקב ברדה ראש המגמה: "אנו גאים בסטודנטים שלנו אשר צלחו משוכה משמעותית בדרך לגמר. סטודנטים עם רעב להצלחה, אשר זוכים ללמוד מהמרצים הטובים ביותר בתחום, משתתפים בימי עיון בחברות מובילות ומוסכים, להרצאות אורח של מרצים מהתחום המעשי ועוד. בעולם דינאמי ומתפתח כעולם הרכב, קיים ביקוש גדול מאוד לאנשי מקצוע איכותיים המתמחים בתחום ואני סמוך ובטוח שהסטודנטים שלנו ישתלבו כבר עם סיום לימודיהם בתעשייה בישראל".

בתמונה: מכונאי רכב עם מחשב בודק רכב

בוגרי לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות רכב, בראשות יעקב ברדה, ירכשו מקצוע מבוקש בענף בעל חידושים טכנולוגים תדירים וייצאו עם שליטה והבנה של מערכות רכב מכניות הידראוליות ופניאומטיות ממוחשבות. בוגרי המגמה מועסקים בתפקידים בכירים במוסך המודרני בתחומים דיאגנוסטיקה, מכונאות, יועצי שירות, מנהלים טכניים, בוחנים ועוד.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
8 + 12 =