בית הספר לעבודה סוציאלית

העסקה פוגענית ושולי שוק העבודה - דנים על זה

רוני איל לובלינג

לאחרונה התקיים בבית הספר לעבודה סוציאלית בספיר שולחן עגול של אשכול התעסוקה בנושא העסקה פוגענית ואוכלוסיות בשולי שוק העבודה

בפאנל השתתפו נשות מקצוע מארגונים שונים, המלווים ומסייעים לאנשים החווים פגיעה בשוק העבודה: מור דייטש מכוח לעובדים, יעקב עביד מהסתדרות הנוער העובד, חנה זוהר מקו לעובד, הדס גלילי מסיכוי שווה וענבל חרמוני יו"ר איגוד העו"ס. הובילו את הפאנל: רוני איל לובלינג, נוגה פיטובסקי, לימוד גדות וד"ר מיכל קומם - סגל אשכול תעסוקה בביהס" לעבודה סוציאלית בספיר, בשיתוף הסטודנטים באשכול.

כל אחת מהדוברות הציגה את מטרות הארגון בו היא פועלת ואת פרקטיקות העבודה לקידום העסקה מטיבה של אנשים המצויים בשוליים של שוק העבודה הישראלי. בין הפרקטיקות הללו בלטה ההתאגדות של עובדות ועובדים, שימוש בפלטפורמות תקשורת המונים, כלים משפטיים וכד'.

אחד הדברים החשובים עליהם שוחחו במפגש הייתה העובדה כי גם עובדות ועובדים סוציאליים חשופים להעסקה פוגענית בשוק העבודה בישראל בשל תהליכי ההפרטה של השירותים החברתיים. בעקבות זאת עלתה החשיבות של מעורבות בפעולות אקטיביזם לשינוי והחשיבות של להיות חלק מאיגוד העובדות והעובדים הסוציאליים כפלטפורמה להשפעה על עתיד המקצוע שלנו.


צילום: רוני איל לובלינג

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי, שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה ואבטלה, טראומה ואובדן והזדקנות. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
5 + 15 =