המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר | מגמת הנדסאי קול (סאונד)

הנדסאי קול בשת"פ ייחודי ויישומי עם WAVES

ענקית מעבדי הסאונד לוגו WAVES בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר

לאחר שבוגרי המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר השתלבו במספר משרות בענקית מעבדי הסאונד WAVES, כעת הוחלט על הרחבת שיתוף הפעולה - במסגרתו יזכו הסטודנטים של המגמה להנדסת קול לקבל הכשרה מעשית בתחום QA בסאונד, מחברת ההייטק המובילה בתחום מעבדי הסאונד בעולם, עוד בשלב הלימודים
 
לאחר שרבים מבוגרי המגמה להנדסת קול של המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר השתלבו בהצלחה בשורותיה של ענקית הטכנולוגיה המובילה בתחום מעבדי הסאונד בעולם WAVES, נחתם השבוע הסכם שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם החברה.
 
במסגרת שיתוף הפעולה, יזכו הסטודנטים להיחשף לתחום של סאונד בהייטק, הן בפן התיאורטי והן בפן המעשי: נציגי החברה יגיעו תחילה לשלושה מפגשים במכללה במסגרת הקורס "פרויקט גמר" של סטודנטים הנמצאים בסוף השנה השנייה ללימודי הקול והסאונד, ולאחר מכן ימשיכו להשתלמות מעשית בת שלושה חודשים במשרדי החברה בתל אביב.
 
WAVES מפתחת כלים שונים לעיבוד דיגיטלי של סאונד עבור אולפני הקלטות ושוק הקולנוע והטלוויזיה ומעסיקה יותר מ-600 עובדים. המוצרים שלה מוכרים בקרב מוזיקאים, עורכי סאונד ומשמשים להפקת תקליטים, פסקולי סרטים ותוכניות טלוויזיה. בין הלקוחות המפורסמים של החברה אפשר למצוא את מדונה, להקת קולדפליי, ברוס ספרינגסטין, ליידי גאגא, ביונסה, ריהאנה, ואלישיה קיז. ב-2011 זכתה החברה בפרס הגראמי היוקרתי על הישגיה הטכנולוגיים ותרומתה בתחום המוסיקה.

משמעות שיתוף הפעולה הוא ברכישת מקצוע והזדמנות להשתלבות בתעשייה עוד בטרם סיום הלימודים, ובפרט בתחום מבוקש כל כך, של סאונד בהייטק, העוסק בפיתוח של אותות לשיפור ולטיוב של סאונד – כלי שכל איש מוזיקה, עורכי סאונד והפקה עושה בו כיום שימוש, כאשר המעבדים (Plug in) הם החלק המכריע בכל הקשור לאיכות הסאונד.

אורי רשף, ראש מגמת קול במרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר: "הלימודים במגמה ללימודי הקול (הנדסאי קול) מבוססים על תכניות הנלמדות של מה"ט, הגוף הממשלתי לפיקוח לימודי הנדסאים בארץ וכן גם בבתי הספר הגבוהים לסאונד בעולם. הלומדים בתכנית נהנים מן העובדה שלידם ישנם סטודנטים שלומדים מדעי המחשב, מוזיקה וקולנוע, וכך נפתחת בפניהם אופציה להתנסות מעשית, תוך כדי הלימודים, במספר עצום של פרויקטים. התכנית המשותפת עם חברת WAVES פותחת להם אשנב נוסף, הפעם לעולם ההייטק. לימודי הסאונד במגמה מוכרים ללימודי המשך לתואר אקדמי בהפקה מוזיקלית, B.F.A - בתוספת של שנה אקדמית אחת בלבד באי הבריטי ובגרמניה."

פרופ' עמרי ידלין, נשיא מכללת ספיר: "מדובר בשיתוף פעולה נוסף אותו מובילה המכללה, על מנת לאפשר לסטודנטים התמחות מעשית והשתלבות בעולם העבודה עוד בטרם סיום לימודיהם. אנו מאד גאים בכך שחברה כמו WAVES, שהיא החברה המובילה בתחום בעולם, מצאה בנו ובסטודנטים שלנו שותפים ראויים."

הלימודים במגמת הנדסאי קול - הקלטה והגברה בראשות אורי רשף, משלבים יצירתיות וטכניקה, תאוריה ולימוד מעשי, טכנולוגיות הקלטה והגברה מתקדמות באולפנים וחדרי עריכה מעודכנים, לצד לימודי יצירה ומוזיקה. בוגרי המגמה יוצאים לשוק התעסוקה עם ניסיון מעשי רב כיצירת תכניות רדיו וטלוויזיה ותרגול במופעים וקונצרטים, ויוכלו להשתלב בכל תחומי הפקה המוזיקלית בעבודה עם מלחינים, מעבדים ומפיקים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
13 + 0 =