ביהס" לאמנות, חברה ותרבות

בוגרת ביה"ס לאמנות ביריד צבע טרי

 דנה הראל, בוגרת מצטיינת של ביה"ס לאמנות בספיר (2014), תציג תערוכה חדשה, "סחף"  ותייצג את ביתן בית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר ביריד צבע טרי

ליווי אוצרותי: סמדר לוי, מרצה בביה"ס לאמנות

דנה הראל: "עיסוקי האמנותי מבוסס בעיקרו על פרשנות אישית למראה הטבע, על התהליכים והתופעות האורגניות, האקלימיות והגיאולוגיות המתחוללים בו. אלה, על יופיים כשלעצמו ועל האופן שבו הם נוצרים, מפליאים ומפעימים אותי, ואחריהם אני מנסה להתחקות. לרגע ניתן לטעות ולטעון על הרומנטיות שבי, אך אינני מבקשת לייצגם מימטית אלא לפרק את תהליך הייצוג. אני מבקשת לחלץ צורה מתופעה, ולחקור - חומרית וצורנית - את אופן היווצרותם כדימויים.

במיצב סחף אני מציגה יחד עבודות בהן התחקיתי אחר כמה תופעות של סדירות צורנית: תהליך התייבשות והתבקעות פני-קרקע, היווצרות שכבות גיאולוגיות, נפתולים, פרקטליות ותבניות קצף. כשאני מוקסמת ממראה התופעות ומונחית על-ידי החוקיות של תהליכים טבעיים אלה, ביקשתי, בתהליך העבודה, לייצרם מחדש ובאופן מלאכותי, כדימויים חומריים וצורניים - דוממים או נעים, דו-ממדיים ומופשטים בשחור ולבן."

צבע טרי, יריד לאמנות עכשווית, מהווה נקודת מפגש בין שוחרי אמנות לבין אמנים ואנשי מקצוע מהתחום, ומאפשר רכישת עבודות של מיטב האמנים בני זמננו. היריד, המתקיים מדי שנה במתחם חדש ומפתיע בתל אביב, נהנה משיתוף פעולה מצד מוסדות אמנות מובילים מהארץ ומהעולם.


דנה הראל, סחף, 2018, צבע שמן תעשייתי על בד 240X100, פרט

בית הספר לאמנות, חברה ותרבות בראשות האמנית מיכל שמיר, משלב לימודי אמנות מלאים עם תואר אקדמי בתרבות. הלימודים מעניקים ידע רב וכלים בתחום התרבות והאמנות כמו: הפקה, יצירה, הפצת תרבות והנגשת אמנות. כמו כן, מעניקים הלימודים בביה"ס לאמנות תעודת "אמן מנחה".

התערוכה תתקיים במרכז הירידים בגני התערוכה בין התאריכים 26.4 (ערב פתיחה) ל-30.4

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
10 + 3 =