תל"מ - תמיכה לימודית מתוקשבת

מרכז תל"מ

הוקם בסיוע הביטוח הלאומי ומיועד לתלמידי המכינה. המרכז הוקם בראש ובראשונה עבור תלמידים לקויי למידה ונותן פתרון לבעיות העולות וצפות במהלך לימודיהם. במרכז התלמידים מקבלים סיוע טכנולוגי וכמו כן תמיכה אישית ללקויי למידה, כגון: תוכנות להגדלת מסך (לקויי ראיה), תוכנות הקראה - עברית ואנגלית, לוח חכם, כלי כתיבה ממוחשבים Wacom ועוד. כל זאת על מנת שיוכלו לסיים את לימודיהם בהצלחה.

ניתן להשאיל חומרי למידה רלוונטיים ללימודים. המרכז מאפשר למידה בקבוצות לימוד קטנות עם סיוע מהצוות במרכז, כמו כן ניתן לקבל הדרכה אישית במקצועות הלימוד השונים.

טכנולוגיה מסייעת

חשיפה לטכנולוגיה תומכת למידה מקנה כלים להתארגנות יעילה, עוקפת מכשולים וקשיים ובכך מאפשרת למידה אפקטיבית. במרכז ישנו צוות מקצועי אשר מלווה במפגשים פרטניים, התמודדות עם חסמים טכנולוגיים, הכרות עם תוכנות הקראה בעברית ובאנגלית, הכרות עם תוכנות הקלדה יעילה, תוכנה למיפוי מושגים ושכיחויות מילים, אפליקציות מארגנות למידה ועוד.

תוכנות לדוגמה

עלמה רידר - תוכנת הקראה בעברית ובאנגלית' מאפשרת הורדה של ההקראה כקובץ MP3

Text Aloud - תוכנת הקראה המאפשרת גם תרגום של מילים על ידי תכנת Babylon

ABBYY - תוכנת המרה המאפשרת להפוך קובץ מפורמט לפורמט לדוגמה: הפיכה מקובץ PDF לקובץ WORD.

סדנאות המתקיימות במרכז

במרכז תל"מ מתקיימות סדנאות ביישומי מחשב, מתמטיקה וסטטיסטיקה (בטכנולוגיית לוח חכם), כמו כן קורס סמסטריאלי לאסטרטגיות למידה כגון: אסטרטגיות זיכרון, ניהול זמן וארגון חומר לפני בחינה ועוד. תוכלו להגיע ולקבל הדרכה על תוכנות היכולות לסייע לכם במהלך הלימודים.

קורס הקלדה יעילה

ניתן דרך מרכז נגישות במשרד הדיקן ובהרשמה מראש.
קורס זה הינו מותאם ואישי לתלמידים עם דיסלקציה או דיסגרפיה. מטרת הקורס, לשפר ולייעל את יכולת ההקלדה באמצעות תוכנה ייחודית, המאפשרת מעקב אחר התקדמות ובקבלת משוב אישי.
קורס זה ניתן ללא עלות, אך נדרשת התחייבות לארבעה עשר (14) מפגשים קצרים ומיועד בראש ובראשונה לתלמיד אשר אושר לו 'שכתוב'. הקורס נפתח בסמסטר א' וגם בסמסטר ב' של כל שנה אקדמית.

אתר 'גול'

אתר תרגול המאפשר למידה מרחוק בתחומים חישוביים כגון: מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, קלקולוס, פיסיקה, מתמטיקה, חשבונאות, מימון ועוד. באתר סרטונים קצרים על פי יחידות תוכן, למידה בקצב אישי, סימולציות וחזרות בהתאם לצורך אונליין.                הרשאה לכניסה חופשית לאתר קיים במרכז תל"מ במכינות. 

צוות תל"מ

דרור אבידן | drora@sapir.ac.il
אחראי מולטימדיה ולמידה ממוחשבת לי-מוד. 

שעות הפעילות במרכז

ימים א'-ה' - 8:30-16:00
מדי שבוע מתפרסמות שעות התגבורים של המרצים בחדר תל"מ וניתן להגיע באופן חופשי.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 6 =