המחלקה לתרבות - יצירה והפקה

ברכות לד"ר עמרי הרצוג, מרצה מעורר השראה

ברכות לד"ר עמרי הרצוג, ראש המחלקה לתרבות - יצירה והפקה בספיר, אחד מ-12 מרצים מצטיינים מכל מוסדות הלימוד בארץ, שיקבל אות "מרצה מעורר השראה", מטעם התאחדות הסטודנטים הארצית.

למעלה מ-3,500 סטודנטים וסטודנטיות בכל רחבי הארץ הצביעו למרצים ולמרצות מעוררי ההשראה, הענקת אות "מרצה מעורר השראה" תינתן ל-12 המרצים המצטיינים, ותהווה את שיאה של התחרות הארצית. האות מוענק זו השנה השנייה מטעם התאחדות הסטודנטים הארצית, ונועד להביע את הערכתם והוקרתם של סטודנטים וסטודנטיות את אנשי ונשות הסגל מכלל המוסדות להשכלה גבוהה, אשר הותירו את חותמם על מסלול חייהם. יתרה מכך, המיזם נועד בכדי להעלות על נס את הצורך האקוטי בהוראה איכותית באקדמיה, באמצעות הוקרת המרצים.

ד"ר עמרי הרצוג הוא חוקר תרבות, וראש המחלקה לתרבות - יצירה והפקה במכללת ספיר. מחקריו עוסקים בין השאר בספרות ישראלית, בז'אנר האימה, בדימויי גוף ובתרבות הסלבריטאים. במקביל לפעילותו האקדמית, הוא מבקר ספרות בעיתון "הארץ", וכן כותב על טלוויזיה, מחול, אמנות וקולנוע בבמות שונות. הוא שותף לקידום ולמימוש יוזמות תרבות ואמנות באזור הנגב, יחד עם סטודנטים ובוגרים של המחלקה לתרבות בספיר.

סטודנטים מספרים על ד"ר הרצוג:
"תמיד אהבתי לשבת בקורסים שלו ולהקשיב בשקיקה לכל פניני החכמה שיוצאות לו מפה. הוא גרם לי לחשוב מחוץ לקופסא, ולהפנים שאני מסוגלת תמיד ליותר. אני מודה לעמרי הרצוג על כך שהעמיק לי את אופן המחשבה, שגרם לי להסתכל ולבחון כל פרט ופרט בצורה מעניינת ומסקרנת".

"דר' הרצוג, באישיות המיוחדת שלו, הצליח להדביק אותי בחיידק הסקרנות והפתיחות לתרבות בה אני חיה ואותה אני צורכת ולגרום לי לחשוב עליה בכלים ביקורתיים ואקדמיים. דר' הרצוג הצליח לגרום לכיתה שלמה להתלהב מתהליך הכתיבה ולהרגיש שיש לו משמעות ושהוא לא רק חובה אקדמאית. הוא נגיש, מאתגר, מעורר השראה, מדבר בשפה צעירה ואמתית. שמחה שזכיתי ללמוד איתו ויודעת שזכיתי בדמות שתלווה אותי בדרכי המקצועית והאישית".

התחרות נולדה בהשראת מיזם Teaching HERO שייסדה ד"ר טרי מגוויר, מנכ"לית הפורום הלאומי להוראה ולמידה באירלנד בשיתוף ארגון הסטודנטים במדינה. נציגי התאחדות הסטודנטים למדו את המתודה וייבאו את הפרויקט ארצה. למעלה מ-3,500 סטודנטים השתתפו בפרויקט ובחרו את המרצים באמצעות סקר מקוון שהופץ בנכסים הדיגיטליים של ההתאחדות. מטרת התחרות היא כפולה - ראשית, הענקת ההזדמנות לסטודנטים להשמיע את קולם ולהוקיר את המרצים הנתפסים בעיניהם כערכיים ומקצועיים ביותר. שנית, קיום שיח פורה בנושא איכות וחשיבות ההוראה של מרצים באקדמיה והשפעתם על עיצוב דור העתיד של ישראל.

ד"ר עמרי הרצוג

המחלקה ללימודי תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר בראשותו של ד"ר עמרי הרצוג, הינה ראשונה ויחידה בישראל בדומה למספר אוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל. התכנית כוללת שילוב של מדעי הרוח, האמנות והתרבות יחד עם יישום מעשי. לבוגרים מוענק תואר ראשון בתרבות - יצירה והפקה, עם התמחויות שונות: ניהול והפקת אירועים, ניהול מוסדות תרבות, כתיבה ועריכת תכנים והוצאה לאור ושימור תרבות וארכיונאות. כמו כן קיימות התמחויות בתחומי האמנויות: מסלול למוזיקאים, אוצרות ואמנות, ניהול מוסדות אמנות ומסלול אמן מנחה בקהילה.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
17 + 3 =