המרכז ללימודי חוץ והמשך ספיר | המרחב הכפרי

לראשונה בדרום - קורס מובילי צמיחה דמוגרפית

לראשונה בדרום, נפתח השבוע קורס מובילי צמיחה דמוגרפית במכללה האקדמית ספיר, בשיתוף עם התנועה הקיבוצית.

בפתיחה השתתפו 18 חברים וחברות מקיבוצים שונים מכל אזור הנגב והדרום. מזכ"ל התנועה הקיבוצית מר ניר מאיר והגב' סיגל מורן ראשת המועצה האזורית בני שמעון כיבדו את משתתפי הקורס בנוכחותם.

את הקורס פתח דודו שלמה, מנהל המרכז ללימודי חוץ והמשך ספיר שבירך ואמר: "ספיר תמשיך לקדם ולפתח את תחומי הלימוד הנוגעים לקהילה הכפרית, הן ברמה אקדמית והן ברמה של תוכניות ללימודי תעודה ומקצוע. ספיר כמוסד אקדמי שם לעצמו כמטרה לחזק את הזיקה העמוקה לסביבה ולקהילה מתוך הבנה כי קהילה חזקה תשפיע על חוסנו של המוסד האקדמי וחוסנו של מוסד האקדמי ישפיע על קיומה של קהילה חזקה".

ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, העביר את הרצאת הפתיחה שעסקה בנושא של ריבוי סטטוסים בקיבוצים. "התנועה הקיבוצית אחרי המשבר הגדול והיום כבר מרימה את ראשה. התנועה עוסקת היום בעיקר בקליטה וצמיחה. מניסיון העבר למדנו כי הדבר הנכון ביותר לקיבוצים הוא לקלוט חברים חדשים במעמד אחד. קיבוצים מתחדשים חיים בתוך קהילה אחת ומנהלים לצד חיי חברה קיבוציים את אמצעי הייצור שלהם לרווחת הקהילה ואמצעים אלו צריכים להיות בידיהם של כל הגרים בקיבוץ, כלומר, כולם צריכים להיות חברים".

סיגל מורן, ראשת מועצת האזורית בני שמעון, המשיכה את הרצאתו של ניר מאיר ועסקה בנושא "קהילה של קהילות". זאת מתוך תפיסה כי קהילה יכולה לחיות בתוך ריבוי סטטוסים ובתנאי ותעסוק בעיקר בטיפוח הקהילה והשיח הקהילתי.

משתתפי הקורס ילמדו מודלים שונים של קליטה בקיבוצים וביישובים בכלל, ידונו בסוגיות מהשטח יפגשו מרצים ממגוון רחב של תחומים ויקיימו קבוצות עמיתים בהן יחלקו מניסיונם אחד של השני.

קורס צמיחה דמוגרפית

המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בראשות מר דודו שלמה, מכשיר, מטפח ומסמיך לעתודה מקצועית, על ידי הקניית ידע ומיומנות לרמת מקצועיות גבוהה. הוא מפעיל קורסי הכשרה מקצועיים בתחומים שונים, ומצטיין באחוזי הצלחה גבוהים בבחינות ההסמכה. בין חטיבות הלימוד נמנות: ניהול ועסקים, ייעוץ והנחייה, חשבונאות ומיסים, תרפיה ושיקום, תעשייה וניהול, חינוך ופיתוח מקצועי לעובדי הוראה, לימודי פיתוח חקלאי , לימודי עיצוב צילום ומדיה, תרבות ויצירה, תקשורת, חשמל ואלקטרוניקה.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
11 + 8 =