המחלקה לניהול המשאב האנושי

המחלקה לניהול המשאב האנושי בסיור במנאפוור

שנה ג' במחלקה לניהול המשאב האנושי, יצאה לסיור מקצועי לאחת מחברות ההשמה הגדולות בארץ - מנפאוור, על מנת לבחון מקרוב כיצד נעשית ההשמה של מועמדים לעבודה.

תהליך ההשמה של עובד במקום עבודה הוא שלב ראשוני במחזור חייו של עובד בארגון. לתהליך זה השפעה משמעותית על היכולת של עובד להשתלב במקום העבודה, שכן בתהליך זה נבחנת התאמתו של עובד לתפקיד במקום העבודה הן מבחינת יכולות וכישורים והן מבחינת יכולתו להשתלב חברתית בארגון. לפיכך ההבנה של תהליך ההשמה של עובד בארגון היא מהווה צומת משמעותית בהתפתחות המקצועית של כל איש משאבי אנוש.

במהלך הסיור למדו הסטודנטים על מנפאוור כחברת השמה, על תחומי הפעילות השונים המתקיימים בחברה וכן על תהליכי ניהול קריירה עבור עובדי מנפאוור עצמם. לאחר מכן התחלקו לזוגות ולמדו בפועל על חלק מתהליכי העבודה השגרתיים של יועצות השמה. התוודעו לתהליכי שוטפים מול לקוחות, מול מועמדים וגם צפו בראיונות עבודה מוקלטים דרך מערכת ה-webcand.

לדברי ד"ר רונית נדיב, ראש המחלקה לניהול המשאב האנושי, "אחד החלקים הכי משמעותיים ומרגשים בסיור היו לפגוש בוגרים של המחלקה אשר סיימו אך לפני מספר חודשים את התואר הראשון, כבר מועסקים בתחום ושולטים בכל רזי ההשמה."

סטודנטיות במחלקה משתפות מחוויותיהן: מילנה: "הסיור היה מאוד מלמד, זה היה ממש חשוב לראות איך מה שלמדנו בא לידי ביטוי בשטח." שרונה: "בעיניי, סיור כזה חשוב והכרחי לתלמידי שנה ג', על מנת שנכיר את סביבת העבודה הצפויה לנו בהמשך דרכינו, לאחר הלימודים."

הסיור התאפשר תודות לשיתוף פעולה מוצלח, שמתקיים מזה מספר שנים בין מנהלת מנפאוור מחוז דרום – מיטל ברמי, לבין המחלקה.

המחלקה לניהול המשאב האנושי במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר רונית נדיב, מציעה תכנית לימודים ייחודית ללימודי תואר ראשון, המושתת על הבנת המערכת הארגונית מנקודות המבט: פסיכולוגית, סוציולוגית, כלכלית וניהולית. תוכנית הלימודים מוכרת על ידי העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש, ובוגריה יוכלו להשתלב בתפקידי ניהול בכלל ובניהול המשאב האנושי בפרט. במהלך הלימודים זכאים הסטודנטים לקורס הסמכה לחשבי שכר כחלק מהתכנית האקדמית.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 15 =