קול הנגב 106.4FM

לוגו קול הנגב

תחנת "קול הנגב" עלתה לאוויר במרץ 1997. מאז שודרו בתחנה אינספור תכניות ומשדרים, שישה ימים בשבוע, מהבוקר עד חצות. גם בימי המבצעים הצבאיים ברצועת עזה כאשר מכללת ספיר סגרה את שעריה הקפידה "קול הנגב" לשדר למאזיני הסביבה, לעדכן בהתרחשויות ולהיות עם אצבע על הדופק המקומי.
מוזיקה על כל גווניה וסוגיה, ספיישלים והופעות חיות באולפן עם אמנים, אקטואליה, סאטירה, שעשועונים, מגזיני ספורט, תרבות ופנאי, תכניות תעודה וראיונות. את התחנה מפעילים סטודנטים הלומדים במסלול רדיו ושידורים דיגיטליים של המחלקה לתקשורת במכללת ספיר, תלמידי תיכון מבית הספר שער הנגב ושדרנים תושבי האזור ממתנ"ס ארנון שער הנגב.

לרשות הסטודנטים עומדים אולפני שידור דיגיטליים, חדרי עריכה מתקדמים, ציוד הקלטה נייד, דיסקייה וספריית מוזיקה דיגיטלית. בנוסף לכך, קיימות בתחנה שתי כיתות לימוד בהן נערכות סדנאות הלימוד השונות כאשר השידורים מתקיימים בחלקם מול קהל הסטודנטים.

התחנה מכשירה כבר כמעט שני עשורים אינספור אנשי מקצוע בתחום הרדיו והתקשורת אשר השתלבו בשלל גופי תקשורת ברחבי הארץ
תחנות הרדיו הארציות והאזוריות, חדשות ערוץ 2 וערוץ 10 בטלוויזיה, חברות הפקות טלוויזיוניות, אתרי החדשות והספורט המובילים ועוד. מעבר להיותה תחנת רדיו חינוכית משמשת התחנה כבית נוסף לכל סטודנט וסטודנטית ולכל העוסקים במלאכה. בית המעודד יצירה, אחריות ועשייה.

סטודנטים ומרצים ממסלול רדיו ושידורים דיגיטליים במחלקה לתקשורת מכשירים אסירים לערוך ולשדר ברדיו
"רדיו פוקוס" הוא פרויקט יוקרתי של שב"ס במסגרתו אסירים משדרים לאסירים בכל הארץ כחלק מתהליך השיקום. מרצים וסטודנטים ממסלול הרדיו במכללת ספיר מגיעים בכל שבוע לבית הכלא לעבוד עם האסירים על תכניות הרדיו השונות ומלמדים אותם לשדר, לערוך ולהפיק. מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בארץ אשר ממשיך פרויקטים דומים בחו"ל שזכו להצלחה ותהודה גדולה. המחלקה לתקשורת במכללת ספיר נבחרה להיות זו שתלווה את תהליך ההכשרה המקצועי, הן בשל הרמה המקצועית הגבוהה והן בשל המחויבות הערכית והחברתית של המכללה. טל שמידט, מנהל "רדיו פוקוס" ועידן קוקה, מנהל ההפקה והעורך הראשי הם בוגרי מסלול רדיו במחלקה לתקשורת, מכללת ספיר. המחלקה לתקשורת גאה לקחת חלק בפרויקט זה שמהווה שיתוף פעולה בין עמותת טופז, הקרן למפעלים מיוחדים של ביטוח לאומי, משרד הרווחה והשב"ס.

שיתופי פעולה עם תחנות קול ישראל
לאורך השנים התחנה שיתפה פעולה עם תחנות קול ישראל 88FM ורשת ג' במגוון שידורי מוסיקה. פסטיבל "אינדינגב" נחגג באופן קבוע בשידור משותף, כך גם מגזין המוסיקה היומי של 88 "חי בערב" ששודר פעם בשבוע מאולפני התחנה. בלילה אחד בשבוע אולפן קול הנגב איחד שידורים עם אולפני 88FM כאשר הסטודנטים ערכו והגישו את המוסיקה לאורך הלילה.

לאתר התחנה

רדיו קול הנגב מארח את עידן רייכל
רדיו קול הנגב מארח את עידן רייכל

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 17 =