בית הספר לעבודה סוציאלית

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון במכללת ספיר

זהר מזרחי

בית הספר לעבודה סוציאלית אירח את מר חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון במסגרת פורום מומחים, המתקיים אחת לסמסטר ומפגיש את סגל המרצים והסטודנטים עם אישיות בעלת ידע וניסיון בתחום העבודה הסוציאלית.

במהלך הפורום שיתף רזניק את הקהל בסיפורו האישי, מהליקוי התפקודי בבית ילדותו, דרך הוצאתו מהבית בצו בית משפט, אל מסגרת חוץ בקיבוץ רביבים ועד לכתיבת שני רומנים העוסקים בחוויית התבגרות והתמודדות של נוער בסיכון. רזניק סיפר על חוויותיו באמצעות סיפורים מרתקים, על חוויות הילדות שלו בקיבוץ כ"ילד חוץ" ובחינת משמעות המושג "בית" עבורו בעקבות חוויות אלו. הוא סיפר על חוויותיו בצבא, בלימודים האקדמיים, ועל כתיבת שני ספריו.

רזניק פרש בפני הסגל האקדמי והסטודנטים את תפיסתו את הקשר בין החוויה האישית של הפרט לבין החוויה כעובד ציבור, וטען כי הרצף בין חווית הפרט לבין החוויה כעובד ציבור, פותח חלון הזדמנויות ליצירת מדיניות ומנגנונים המסייעים לפרט.

ללא ספק השאיר רזניק רושם עמוק בקרב כל המשתתפים.

חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון נואם בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר
צילום: אייל וייס

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי, שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה ואבטלה, טראומה ואובדן והזדקנות. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 0 =