תשע"ז - 2016-2017 במרכז לזכויות חברתיות

מפגש עם ח"כים - סתיו שפיר ומיכל רוזין

הצלחה למז"ח אופקים!

במסגרת פעילות מז"ח בשיתוף עיריית אופקים הוגשו מכתבים לחברת עמידר, משרד הקליטה ומשרד השיכון בדרישה לפעול במהירות ולתקן את כלל הליקויים: המרכז לזכויות חברתיות דרש את התערבות הרשויות. לפנייה הצטרפה גם עיריית אופקים בראשות ראש העיר איציק דנינו ומנכ"ל העירייה יורם נחמן. הצוות והתושבים המתנדבים בעיר פנו לחברי כנסת בעניין והשתתפו בוועדות הכנסת בנושא. כמו כן פנו לתקשורת לסיקור הנושא. צוות ופעילי מז"ח לא הרפה עד אשר בוצעו התיקונים.
לאחר מאמצים ולחצים רבים על הרשויות הושגה הצלחה. לאחרונה הודיעו נציגי חברת עמידר על תחילת השיפוצים בעקבות אישור תקציבי ממשרד השיכון לשם שיפוץ של כ-20 בתים המצויים במצב הקשה ביותר, בעלות של מאות אלפי שקלים.
על אף ההצלחה, יש צורך דחוף בתיקונם של כלל 140 הדירות הקיימות בעיר, ועל כך מז"ח ימשיך ויעמוד למען רווחת הקשישים ושמירת זכויותיהם.
קישור לכתבה

חלוקת זכותון - נפגעי איבה

מז"ח שדרות בהובלתה של בקי שלנו, במאבק לתיקון החוק בנושא נפגעי איבה בכנסת.
תושבים רבים משדרות מגלים כי מספר שנים אחרי שחוו את המציאות הביטחונית הם נאלצים להתמודד עם ההשלכות ונזקקים לטיפולים אולם המדינה לא לוקחת אחריות.
אדם שמוגדר כנפגע פוסט-טראומה, אינו מוגדר כנפגע פעולות איבה.
"זאת בדיוק הנקודה הקריטית בעניין הזה. יש כאן בעיה של החוק, שההגדרה שלו מפה אוכלוסייה שלמה של נפגעים. על פי החוק נפגע פעולות איבה הוא אדם שיוכיח שעבר אירע איבה, ואירוע בהגדרה הוא משהו שיש לו זמן ומקום מאוד ספציפיים. זאת אומרת שעל מנת לקבל את ההכרה האדם צריך להגיד בדיוק מאיזו רקטה הוא נפגעה, באיזה יום, מקום ושעה היא נחתה. ברור לכל בר דעת שמצבים של פוסט-טראומה הם אחרים לגמרי והרבה פעמים זה קורה בעקבות שחיקה מתמשכת או רצף של אירועים כלומר אין פה זמן, מקום ושעה והאדם גם מגיע לטיפול או להבנה באיחור. כך מוצאים את עצמם מתמודדי נפש ללא הכרה של הביטוח הלאומי". (עו"ד בקי כהן-קשת)
קישור לכתבה

הצלחה של מזח בוועדת חוקה ומשפט של הכנסת!

בדיון בנושא הרפורמה של ההוצאה לפועל, הדיון הוכנס להמשך חקיקה והוחלט שבנושא בריאות לא יפגעו, ובין היתר לא יגעו בקצבאות חודש מקבלתן.
בקי ואלי שלי ייצגו אותנו בוועדת חוקה ומשפט של הכנסת וקראו לשמירת הזכויות החייבים מהמעמד הסוציואקונמי הנמוך ברפורמה, הצעת החוק: "חדלות פרעון ושיקום כלכלי".
הדיון עסק בנושא העיקולים, הוצאה לפועל, כפל קנסות והבעיות מול האזרח.
מטרתו הייתה לנסות להקל על האזרח בנושא העיקולים הרבים בשל ההוצאה לפועל.
בקי ואלי שלי נכחו כדי להסביר שלא ניתן לעקל את הכסף והרכוש בצורה מורחבת. 
עיקולים כמו: רכב, כסף ורכוש.
הוסבר שהעיקול פוגע באפשרות לשלם את החובות הבסיסיים: קופ"ח, חשמל, מזון וזה גורם לפגיעה ברמת חיים בסיסית ואנושית.
יו"ר הועדה, נציג האוצר,רשם בתי המשפט, יו"ר רואי החשבון וחברי הכנסת שנכחו הבטיחו לעזור.
מזח תמשיך ותזרז את הדיונים הרלוונטים.

ברשימת 18 המאבקים הכי משפיעים של Ynet!

כמופיע בכתבה: 
"המתנדבים והעובדים מנהלים מאבקים מידי יום במטרה לצמצם את הפערים החברתיים בין המרכז לפריפריה"
קרוב לשנה לאחר שהתקבלה החלטה על רפורמה בשירותי בריאות הנפש שיונגשו לכל הארץ, עדיין לא ניתנו טיפולים פסיכולוגים לנפגעי חרדה בשדרות. לאחר מאמצים רבים של המרכז לזכויות חברתיות בעיר, מונה פסיכיאטר מנהל למרפאה בשדרות ותוגבר מערך העובדים הסוציאליים - תוספת שמסתכמת בעשרות אלפי שקלים."
קישור לכתבה