המחלקה לתקשורת

ד"ר יובל גוז'נסקי בכנס טלוויזיה במנצ'סטר

זהר מזרחי

ד"ר יובל גוז'נסקי, מרצה במחלקה לתקשורת השתתף בכנס בנושא מדיה לילדים במנצ'סטר

ד"ר יובל גוז'נסקי, הציג את ממצאי מחקרו, בכנס על מדיה לילדים במנצ'סטר, בנוכחות הנסיך הבריטי וויליאם. מחקרו עסק באופן שבו ההתבגרות הוצגה בתכניות טלוויזיה לא עלילתיות. המחקר מתאר את האופן שבו תכניות טלוויזיה לא בדיוניות, מתמודדות עם נושא גיל ההתבגרות, בדגש על דימוי גוף ומיניות ובחן אילו אמצעים שימשו תכניות אלו בכדי להתגבר על טאבו ביחס לייצוג מיניות לילדים.

בהרצאה, סיפר גוז'נסקי על הפתרונות הייחודיים, מעוררי המחשבה והחדשניים, בהם השתמשו תכניות הטלוויזיה לשם דיון בנושא השנוי במחלוקת תרבותית וחברתית, של הגוף והמיניות בטלוויזיה לילדים.

תכניות הטלוויזיה הציגו שני היבטים שונים של חינוך למיניות. אחד היה מנקודת מבט שמרנית אך פרגמטית, שדגלה בחשיפה בפני הילדים את העובדות על גיל ההתבגרות, אך תוך הימנעות משיח פתוח של הילדים על המיניות של עצמם, ותוך הדגשת ההשלכות השליליות האפשריות של יחסי מין מוקדמים.
נקודת מבט שנייה, הייתה כזאת שדוגלת בשיח פתוח בנושא מיניות, תוך הצגה ומתן ייצוג נאמן לשינויים הפיזיים של הגוף בתקופת גיל ההתבגרות, כחלק טבעי מבחינה התפתחותית של המעבר מילדות לבגרות.
רוב התוכניות התמקדו במונחים ביולוגיים, רפואיים ומדעיים, ופחות התמקדו בהיבטים חברתיים או רגשיים כמו הנאה, אהבה ורווחה מינית בגיל ההתבגרות, וכן, המעיטו בשיח על האקט המיני עצמו.
על-אף המגבלות התרבותיות הללו, הציגו תכניות הטלוויזיה מגוון דרכים מקוריות לדון וללמד ילדים את נושא המין והמיניות בגיל ההתבגרות, ושימשו בכך כלי חשוב לחינוך למיניות.

יובל גוז'נסקי בכנס במנצ'סטר
המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו ושידורים דיגיטליים ותקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
8 + 1 =
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים