בוגרי ספיר השתלבו בתחנות רדיו

אורטל פחימה

שני בוגרי מסלול רדיו במחלקה לתקשורת במכללת ספיר קיבלו תכניות קבועות בתחנת FM88. שני הסטודנטים הם בוגרי שיתוף הפעולה הקבוע של רדיו קול הנגב, אותו מפעילים הסטודנטים במסלול רדיו במחלקה לתקשורת בספיר עם התחנה.

משה מורד, מנהל תחנת הרדיו 88FM: "אם בעבר דור העתיד של התקשורת והרדיו היה מגיע מגלי צה"ל היום הוא מגיע מהמכללות והרדיו החינוכי".

יונתן בן צור מגיש את רצועת הג'אז "ג'אז 88" בין שמונה לתשע בערב בימים ראשון עד רביעי ותומר מולוידזון עורך ומגיש את "שבת בבוקר" ועורך את התכנית "שם כאן ובכל מקום" בהגשת יהודית בן יעקב. שני הסטודנטים מצטרפים לבוגרי המסלול ניצן גלוזמן, כתב רשת ב' של קול ישראל כבר יותר משנה ולעפרה הלחמי, שדרנית ברשת ג' מעל שלוש שנים. בוגרים אלה אף הם החלו את דרכם ברשתות בשיתופי הפעולה של הרדיו תוך כדי הלימודים. 
  
שיתוף הפעולה בין רדיו קול הנגב ל-88FM החל בשנת 2011 ביוזמת איציק יושע, האחראי על פרויקטים משותפים ב-88FM: "במסגרת רענון לוח השידורים חיפשנו מקורות יצירתיים לחיזוק מערך הפרומואים בתחנה. בהכירי את מגבלות העסקת עובדים מבחוץ ברשות השידור, הצעתי למנהל התחנה דאז, יובל גנור, ליצור קשר עם מערך היצירה של הסטודנטים בסלול הרדיו, בבית הספר לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, הקשורה לרשת תחנות הרדיו החינוכי של קול ישראל. חשבתי שמדובר בשיתוף פעולה בו הכול יוכלו לצאת נשכרים. הסטודנטים יצברו ניסיון, לוח השידורים של 88 ירוענן ובהמשך, קיוויתי, נוכל גם לקלוט פרחי שדרנים מבין הטובים והמוכשרים. לשמחתי, הצלחתי לרתום למהלך את הגורמים המתאימים ברשות השידור. מאז, סטודנטים רבים השתלבו בעבודות התחנה, במלאכות העריכה, ההפקה והשידור - לתפארת 88 והשידור הציבורי".

בימים אלה הסטודנטים משתתפים ב"פרויקט החממה", בו הם משדרים תכנית משלהם ב-88FM בימי ראשון בלילה ובנוסף, מפיקים ועורכים את תוכנית המגזין "חי בערב" בהנחיית ירון חי מנשה, המשודרת בכל ערב מראשון עד חמישי. משה מורד מברך על שיתוף הפעולה: "קרה בדיוק מה שקיווינו שיקרה, הסטודנטים עושים עבודה נפלאה! שני הפרויקטים מאוד חשובים מבחינתו, ב"חי בערב" העבודה מתמקדת בהפקה ועריכה ו"בפרויקט החממה" יש יותר דגש על שידור, קריינות ועריכה. בשניהם הסטודנטים פשוט לומדים לעשות עבודת תקשורת ורדיו נכונה".

שיתוף פעולה נוסף שהחל לאחרונה הוא כתיבה לאתר של 88FM, הסטודנטים מראיינים אמנים ישראלים לפני שהם מגיעים להתארח בג'אם 88 והריאיון מועלה לאתר. משה מורד: "אנחנו כל הזמן חושבים על אפשרויות נוספות של שיתופי פעולה להמשך הדרך. אחת האג'נדות שלנו זה להכשיר ולקדם את דור העתיד של הרדיו ואני מאוד מרוצה מהתוצאות. אם בעבר דור העתיד של התקשורת והרדיו היה מגיע מגלי צה"ל היום הוא מגיע מהמכללות והרדיו החינוכי".

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר חנן נוה, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

שני בוגרי מסלול רדיו בבית הספר לתקשורת במכללת ספיר קיבלו תכניות קבועות בתחנת FM88. שני הסטודנטים הם בוגרי שיתוף הפעולה הקבוע של רדיו קול הנגב, אותו מפעילים הסטודנטים במסלול רדיו בבית הספר לתקשורת בספיר עם התחנה.
"אם בעבר דור העתיד של התקשורת והרדיו היה מגיע מגלי צה"ל היום הוא מגיע מהמכללות והרדיו החינוכי"
CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 3 =