בית הספר לאמנות, חברה ותרבות

תערוכה פרוטקטיב אדג' - מיכל שמיר

תערוכה של ראש בית הספר לאמנות, האמנית מיכל שמיר ושל שותפיה לדרך הרקדן והכוריאוגרף סהר עזימי, האוצרת רויטל בן אשר פרץ ואמן הווידאו יואב כהן

הזמנה לתערוכה פרוטקטיב אדג' 26.10-9.12/2017

במהלך השנתיים האחרונות קיימו חברי קבוצת היוצרים - האוצרת רויטל בן-אשר פרץ, אמן הווידיאו יואב כהן, הכוריאוגרף והרקדן סהר עזימי והאמנית מיכל שמיר – מפגשים רציפים. סיעור מוחות משותף במדיומים שונים הוביל ליציאה מ"אזורי הנוחות" של כל אחד ואחת מהם, לקריאת תיגר על זהותם המקצועית המוגדרת ולחציית הקווים אל עבר מגרשו של האחר. התוצאה היא פרויקט שיתופי שעיקרו שילוב של פרפורמנס, מיצב ווידיאו.

"פרוטקטיב אדג'" (Protective Edge), שמו הלועזי של מבצע "צוק איתן" הניע את הקבוצה לבחון את ההתניה האנושית הנוגעת להגנה, לביטחון ולגבולות, ובד בבד – את הדחף האמנותי להתריס, להתקומם, להעלות שאלות ו"ללכת על הקצה". כוחות מנוגדים אלו משתקפים כיום במציאות התרבותית, הכלכלית, החברתית, האמנותית והפוליטית המקומית.

אירועי הפרפורמנס, המתפרשים על פני שלוש קומות הגלריה, מבקשים לחתור תחת הרגלי הצפייה והצריכה המקובלים בגלריה, בתיאטרון ובקולנוע.

פרויקט "פרוטקטיב אדג'" עוסק במיני הדהוד שונים: הדהוד של דימויים, של שפות, של חומרים ושל שברי רעיונות, השזורים בין הקומות ונעים בין חומר לגוף ובין אמנות להישרדות. הוא נע בין נוזל למוצק, בין נמס ל(צוק) איתן, בין נקי למלוכלך, בין נשגב לשפל, בין מוקפד למרושל, בין הירואי ליומיומי, בין הרועש למוחלש. קולות הנפץ משם מהדהדים כאן, והקולות מכאן מהדהדים שם. כה רחוק, ועדיין כה קרוב.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 1 =
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים