ביה"ס לאמנויות הקול והמסך

סמי שלום שטרית מונה לראש ביה"ס לאמנויות הקול והמסך

פרופ' סמי שלום שטרית מונה לתפקיד ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, יחליף את מייסד ביה"ס פרופ' אבנר פיינגלרנט

פרופ' סמי שלום שטרית, משורר, סופר, חוקר ויוצר קולנוע, אחד מאנשי הרוח המובילים בתרבות הישראלית, מונה לתפקיד ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, על-ידי נשיא המכללה פרופ׳ עומרי ידלין. שטרית יחליף את פרופ' אבנר פיינגלרנט, מייסד וראש ביה"ס לאמנויות הקול והמסך ויזם פסטיבל קולנוע דרום. פרופ' שטרית ימשיך לכהן גם כראש תכנית לתואר שני, כשרני בלייר ימשיך לעמוד בראש התכנית לתואר ראשון. המינוי אושר השבוע פה אחד על ידי המועצה האקדמית של בית הספר.

פרופ' שטרית השתתף בהפקות תיעודיות רבות, בכתיבת תסריטים ותחקירים לסרטים, סדרות ומחזות. שטרית הוא יוצר קולנוע חברתי ומתמקד בהפקותיו בזיכרון ובזהות המזרחית בישראל. יחד עם אלי חמו ז״ל יצר פרופ' שטרית את הסרט ״הפנתרים השחורים מדברים" (2003), שהפך לסרט מכונן לתודעת המאבקים החברתיים. סרטו  ״אז׳י איימה״ (בואי אימי, 2009), חוקר את שורשי הזיכרון של נשות הדור הראשון לעלייה ממרוקו. את הסרט ״משהו על רוח תזזית. תחנות חיינו בשירתו של ארז ביטון״ (2014), יצר שטרית כדיוקן למשורר ישראלי חשוב, שעד ליצירת הסרט הוצב בשולי הספרות העברית. כיום עובד שטרית על סדרה תיעודית אודות המאבקים המעצבים את השיח המזרחי החדש בשנות ה-90.

פרופ' שטרית למד באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. שטרית פרסם למעלה מעשרה ספרים ועשרות רבות של מאמרים. המחקר האקדמי של שטרית הנו חברתי ותרבותי. עבודת הדוקטורט של פרופ' שטרית חוקרת את ההיסטוריה הפוליטית של המזרחים בישראל. המחקר עוּבּד לספר ויצא לאור בספריית אופקים של הוצאת עם עובד (״המאבק המזרחי בישראל״). שיריו של סמי שלום שטרית התפרסמו בכתבי עת לספרות רבים וכן תורגמו לשפות רבות ביניהן אנגלית, ערבית, גרמנית, צרפתית ודנית. ספרו רב המכר ״שירים באשדודית״ (2004) הפך לציון דרך עבור דור שלם של משוררים ואמנים צעירים.

שטרית אמר על המינוי: ״עבורי ביה״ס לקולנוע בספיר מזוהה עם אדם אחד בלבד: אבנר. החלומות הגדולים של אבנר והתעוזה שלו ללכת איתם בכל כוחותיו הם שהביאו אותי לספיר ולצפון הנגב, לכאן עברתי בעקבות העבודה בספיר. זהו אתגר גדול מאוד עם ציפיות גדולות, ואני אחד שאוהב אתגרים ושש לקראתם. אני מאחל לאבנר הצלחה גדולה ואני יודע שעצותיו הטובות ילוו אותי גם בתפקיד החדש.״

פרופ' פיינגלרנט אמר על המינוי: "אני מאחל לפרופ׳ סמי שלום שטרית הצלחה גדולה בניהול בית הספר והמשך צמיחה. אני גאה שהוא האדם שנבחר להוביל את בית הספר בדרכו החדשה ביחד עם רני בלייר העומד בראש התכנית לתואר ראשון".

תמונה: פרופ' סמי שלום שטרית

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך בראשות פרופ' סמי שלום שטרית והבמאי רני בלייר במכללת ספיר מציע תכנית לימודים במתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. עד היום צברו בוגריו עשרות פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. לבחירת הסטודנטים חמישה מסלולי התמחות: טלוויזיה, קולנוע, אנימציה, מוזיקה וסאונד לקולנוע, כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה. ביה"ס מקיים פעילויות בינלאומיות רבות. מדי שנה מפיק ביה"ס את הפסטיבל הסרטים הבינלאומי "פסטיבל קולנוע דרום". הבוגרים זכאים לתואר ראשון B.F.A. באומנויות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בעולם.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 5 =
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים