כנס סגל אקדמי תשע"ט - יום חשיפת מחקר, יצירה והוראה

יום רביעי, ח' בחשון, תשע"ט, 17 באוקטובר 2018

09:30 - 10:00 9201: התכנסות ודברי ברכה
10:00 - 11:30 שלושה מושבים מקבילים

מושב א' - 11203: הוראה ומחקר מכווני קהילה

יו"ר: אמיר מיטל

  1. מני מלכה: הקורס "עושים מקום" כנקודת מפגש אינטרדיסציפלינרית בין עבודה סוציאלית קהילתית ואומנות
  2. מיכל קומם ורוני איל לובלינג: מרכז רותם: פרקטיקה מּונעת מחקר, מחקר מּונע פרקטיקה בעבודה סוציאלית עם נערות וצעירות במצבי סיכון
  3. עמוס ישראל: טקסט לתחילת הוראה על עברת האינוס, חיוניות "מרחבים בטוחים" ללמידה ואזהרות "טריגר"

מושב ב' - 11204: מבטים ביקורתיים

יו"ר: סיגל נגר-רון

  1. איתן גינזבורג: קמילו טורס: כומר, טריבון העם, לוחם גרילה ותיאולוג של שחרור
  2. אייל פלג: תרבות ה- Punk ותפיסתה (האובססיבית) את המשפט
  3. אורית גן: לנהל משא ומתן עם בן הזוג. לנהל משא ומתן עם הפטריארכיה  
  4. עינת לחובר: נערות ישראליות נושאות ונותנות על הגדרות של פמיניזם

מושב ג' - 11205: ללמוד טלוויזיה באינטרנט - הכנתו של קורס מקוון

יו"ר: נעמה שפי

  1. איתי חרל"פ: המוק ואני: תובנות ראשונות מהכנת קורס מקוון
  2. אסף וייס: (edX | קמפוס - המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית): מה למדנו מ-70 אלף הלומדים הראשונים באתר קמפוס - על הפקה, למידה, מדידה והערכה של קורסים מקוונים
  3. אלון יודקובסקי: עתיד מקוון? מקומם של המוקים באקדמיה

11:30 - 11:45 הפסקת קפה
11:45 - 13:15 שלושה מושבים מקבילים

מושב ד' - 11203: חדשנות ויזמות בהוראה: תכנית CLEVER

יו"ר: אפרת ליברמן

  1. דן קאופמן – ראש החטיבה ליזמות ומרצה במחלקות לכלכלה ולשיווק טכנולוגי
  2. דן פרייפלד – ראש המגמה לעיצוב מדיה ומנהל האקס-לב (ex-lab)
  3. שירה לפידות – ראשת הלימודים המעשיים במחלקה לתרבות, יצירה והפקה

מושב ה' - 11204: ידע מול ידע

יו"ר: אבנר דינור

  1. מולי בנטמן: שיקוי הפלאים של מקיאוולי
  2. ברק אתירם: הקניין הפרטי: בין ציד בונים באדמות האינדיאנים להגבלות גזעיות להעברת קניין
  3. אריק שגב: ארבע בעיות במנון מאת אפלטון, וקדימות הטוב על האמת והידיעה

מושב ו' - 11205: ארגז כלים

יו"ר: נורית גל-עוז

  1. מני מלכה: יישום Photovoice  בהוראה ככלי פיתוח מודעות ביקורתית
  2. רונית נדיב: אקדמיה משחק ילדים
  3. עמית מרנץ-גל: הוראה חדשנית בסביבה מקוונת: פרויקט IN2IT של האיחוד האירופי
  4. נבות מילוא: השפעתה הכרונית של ריצה מתמשכת ומתישה או כמעט מתישה על יעילות אימון ניתורים של שחקני כדורעף

13:15- 14:00 הפסקת צהריים
14:00 - 15:30 שלושה מושבים מקבילים

מושב ז' - 11203: ארגונים והסביבה החברתית

יו"ר: אורי לב

  1. שלומית תמרי: מגדר ומים בנפת חברון
  2. שגית קדם ימיני: ניתוח של תהליכי שחרור של מטענים בחברת לוגיסטיקה בעזרת כריית תהליכים
  3. עידו עשת: הכלכלה השיתופית ומשפט העבודה – האם אכן הגשמת חזונו של קרל מרקס?
  4. רונית נדיב ושני קונה: סוכן כפול: תפקידו של המגזר השלישי בקידום תעסוקה של אנשים עם מוגבלות במגזר העסקי

מושב ח' - 11204: הוראה ויצירה

יו"ר: יותם בנזימן

  1. גבריאלה ספקטור-מרזל: רפלקציה של סיפור חיים בהכשרת סטודנטים למקצועות האנוש
  2. מיקי כהן: תפיסת ה'אמן-אמון' כנגד 'יצר-יצירה'
  3. ליאת דרור: כוחה של ההתבוננות ככלי ללמידה
  4. יובל גוז'נסקי - "חדשות וילדים" - מחקר מעריך בעקבות סדנת עיתונות

מושב ט' - 11205: בניה והבניה, בין הפרטי לציבורי

יו"ר: סמי שלום-שטרית

  1. ענבל בן אשר גיטלר:  אדריכלות כפרוייקט חוצה תרבויות: בנייה בירושלים בתקופת המנדט הבריטי: 1948-1917
  2. נורית צימרמן: בין ייצוג כפוי לאתיקה הקשרית
  3. אורנה אליגון דר: הציבור כופר באשמה: הסבל ההורי כמקור לאמפתיה כלפי נאשמים
  4. אוראל ב. עמנו: "Science in the Public(s) eye": מדע, ערכים ואקדמיה

הרשמה לכנס