חטיבה ביזמות עסקית וטכנולוגית

המרכז ליזמות וחדשנות במכללת ספיר מציע לסטודנטים/יות חטיבת לימודים ביזמות עסקית וטכנולוגית, המתפרשת על פני שנת לימודים אחת ובהיקף של 20 נק"ז.

למי מיועדת החטיבה?

 החטיבה פתוחה לכלל תלמידי המכללה, תלמידי שנים ב'-ד' מכל המחלקות ומכל התארים, המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם וניסיונם המעשי בתהליכי יזמות עסקית. חטיבת הלימודים פתוחה גם לתושבי הנגב, אשר אינם לומדים במכללה, ואשר מעוניינים בלימודי תעודה בתחום.

מה לומדים?

במסגרת החטיבה יילמדו נושאים אותם חייב כל יזם לדעת ובכללם: חשיבה יצירתית, גיוס הון, שיווק דיגיטלי, היבטים משפטיים של הקמת מיזם, כלי מו"מ, פטנטים וקניין רוחני, תהליכי פיתוח מוצר, עיצוב חווית משתמש, בדיקת התכנות עסקית, יכולות פרזנטציה, הכנת מצגת משקיעים ועוד. כמו כן יערכו מספר רב של מפגשים עם יזמים ומשקיעים.  

הלימודים בחטיבה יתפרסו על פני שנה אקדמית אחת ויתקיימו בימי שני בין השעות 16:00-19:00. בנוסף ייתקיים בכל סמסטר שבוע לימודים מרוכז מחוץ למכללה בתנאי "פנימייה". שבוע הלימודים המרוכז יאפשר, מעבר לקורסים והסדנאות שיועברו בו, גם גיבוש חברתי של הקבוצה וגם עבודה אינטנסיבית של הצוותים על הרעיונות אותם הם מפתחים. כמו-כן, במסגרת החטיבה מתוכנן סיור לימודי בן שבוע לחו"ל בו ישתתפו הסטודנטים בהרצאות ודיונים מגוונים בנושא יזמות וחדשנות.

היותה של חטיבת הלימודים ליזמות פתוחה לכלל הסטודנטים והסטודנטיות במכללה יוצרת נקודת מפגש נדירה בין סטודנטים וסטודנטיות מדיסציפלינות שונות ומאפשרת בניית צוותי עבודה מגוונים המגדילים את סיכויי המיזם להצליח.

אחת מנקודות השיא של המסלול הינה מצגת משקיעים, בה יציגו הצוותים את המיזם למשקיעים פוטנציאליים (כן, כן, משקיעים אמיתיים המגיעים לשמוע אתכם הסטודנטים ולהשקיע מכספם במיזם שלכם במידה וימצא מתאים). בשנה האחרונה, בעקבות מצגת המשקיעים הושקעו כ-100,000 ש"ח במספר מיזמים מובילים. כמו כן התקיים מאיץ קיץ (אקסלרטור) בן שישה שבועות בו השתתפו המיזמים מובילים. במאיץ זה נפתחו דלתות נוספות בפני המשתתפים וחולקו פרסים כספיים משמעותיים למיזמים מצטיינים.

הכרה כחטיבה? מגמה? שאר רוח? פרויקט גמר?

במחלקות לתקשורת, שיווק טכנולוגי, תרבות - יצירה והפקה, ניהול תעשייתי ולימודים רב-תחומיים, בהן מתקיימת דרישה ללימודי חטיבה, מגמה או התמחות, ההשתתפות בלימודי היזמות תקיים דרישה זו. לפרטים יש לפנות למחלקה בה לומד הסטודנט.

בחלק מן המחלקות, ובלבד שניתן לכך אישור מראש המחלקה, יחשב פרויקט הגמר בחטיבת היזמות כפרויקט הגמר במחלקה.

במחלקות שאין בהן דרישות כנ"ל, באישור מראש המחלקה יהיו הסטודנטים רשאים ללמוד בחטיבה על חשבון נקודות בחירה מחלקתיות ו/או נקודות בתכנית "שאר רוח".

פרטים מדויקים בנושא בניית המערכת ניתן לקבל במזכירות המחלקות. בכל מקרה, סטודנטים/יות אשר יחרגו ממכסת הנק"ז הנדרשת לתואר (לצורך השתתפות בתכנית היזמות) לא יחויבו בתשלום נוסף.
 

לסטודנטים במחלקה לתקשורת

  • היקף הלימודים בחטיבה לתלמידי המחלקה לתקשורת יעמוד על 18 נק"ז בלבד.
  • פרויקט הגמר שיעשה במסגרת הלימודים בחטיבה ליזמות יחשב רק במסגרת זו ולא כחלק מפרויקט הגמר לו מחויבים תלמידי המחלקה לתקשורת במסגרת הלימודים במסלולים המקצועיים.
  • קורסים שנלמדו במסגרת חטיבת היזמות מעל היקף הנקודות הדרוש בחטיבה לא יחשבו במסגרת קורסים הבחירה בתקשורת. ניתן יהיה לזקוף אותם אך רק על חשבון הנקודות שנלמדות בתכנית "שאר רוח".

ומה הלאה?

 בוגרי החטיבה ליזמות יקבלו תעודה מיוחדת של המכללה האקדמית ספיר, המעידה על לימודיהם במסלול יוקרתי זה. תעודה זו תאפשר להם להמשיך ולפתח את רעיונותיהם במסגרת המעבדה לחדשנות העתידה להיפתח במהלך שנת הלימודים הבאה במכללה (בשיתוף עם חברת סיסקו) ו/או להשתלב בחממת south-up המשותפת למכללה ולשער הנגב.

הרשמה

ההרשמה לחטיבה ליזמות מתבצעת דרך מזכירות המחלקות.
הקבלה מותנית בראיון קבלה.
בכל שאלה לגבי הלימודים בחטיבה ניתן לפנות ישירות לראש החטיבה ד"ר דן קאופמן במייל danka@mail.sapir.ac.il ובטלפון 052-3679235 או לניר ראובן במייל mr.nir.reuven@gmail.com ובטלפון 054-9904312