המרכז ליזמות וחדשנות ע"ש בן לולו

חדש בספיר: חטיבת לימודים ביזמות עסקית וטכנולוגית

המרכז ליזמות וחדשנות במכללת ספיר מציע לסטודנטים/ות חטיבת לימודים ביזמות עסקית וטכנולוגית, המתפרשת על פני שנת לימודים אחת ובהיקף של 20 נק"ז.

למי מיועדת החטיבה?

 • החטיבה פתוחה לכלל הסטודנטים במכללה בשנים ב'-ד' מכל המחלקות והתארים, המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם וניסיונם המעשי בתהליכי יזמות עסקית. הרישום יתבצע במזכירות המחלקות.
 • החטיבה פתוחה גם לתושבי הנגב, אשר אינם לומדים במכללה, ואשר מעוניינים בלימודי תעודה בתחום.

מה לומדים?

הבנה תיאורטית ומעשית של תהליך היזמות, תוך התנסות מעשית בקידום מיזם - משלב הרעיון עד לשלב של בניית אב-טיפוס והצגתו. בסיום הלימודים בחטיבה יידרשו הסטודנטים/יות להציג מצגת משקיעים ("pitch") בפני פאנל של משקיעים חיצוניים.

הקורסים אשר יילמדו בחטיבת היזמות יקיפו את הנושאים הבאים:

 1. מושגי יסוד ביזמות
 2. מימון יזמות
 3. כלכלה שיתופית
 4. ניהול תוכן דיגיטלי
 5. פרוטוטייפינג
 6. סדנא מעשית ביזמות ופרויקט גמר
 7. חשיבה יצירתית
 8. הגנה על קניין רוחני
 9. בניית מצגת משקיעים - פיצ' Pitch

הכרה כחטיבה? מגמה? שאר רוח? פרויקט גמר?

 • במחלקות לתקשורת*, שיווק טכנולוגי, תרבות יצירה והפקה, וניהול תעשייתי, לימודים רב תחומיים - בהן מתקיימת דרישה ללימודי חטיבה, מגמה או התמחות, ההשתתפות בלימודי היזמות תקיים דרישה זו. לפרטים יש לפנות למחלקה בה לומד הסטודנט.
 • בחלק מן המחלקות, ובלבד שניתן לכך אישור מראש המחלקה, יחשב פרויקט הגמר בחטיבת היזמות כפרויקט הגמר במחלקה.
 • במחלקות שאין בהן דרישות כנ"ל, באישור מראש המחלקה, יהיו הסטודנטים רשאים ללמוד בחטיבה על חשבון נקודות בחירה מחלקתיות ו/או נקודות בתכנית "שאר רוח". פרטים מדויקים בנושא בניית המערכת ניתן לקבל במזכירות המחלקות.
 • בכל מקרה, סטודנטים/יות אשר יחרגו ממכסת הנק"ז הנדרשת לתואר (לצורך השתתפות בחטיבת היזמות) לא יחויבו בתשלום נוסף.

* במחלקה לתקשורת:

 1. היקף הלימודים בחטיבה לתלמידי המחלקה לתקשורת יעמוד על 18 נק"ז בלבד.
 2. פרויקט הגמר שיעשה במסגרת הלימודים בחטיבה ליזמות יחשב רק במסגרת זו ולא כחלק מפרויקט הגמר לו מחויבים תלמידי המחלקה לתקשורת במסגרת הלימודים במסלולים המקצועיים.
 3. קורסים שנלמדו במסגרת חטיבת היזמות מעל היקף הנקודות הדרוש בחטיבה לא יחשבו במסגרת קורסים הבחירה בתקשורת.  ניתן יהיה לזקוף אותם אך רק על חשבון הנקודות שנלמדות בתכנית "שאר רוח"

ומה הלאה?

בוגרי חטיבת היזמות יקבלו תעודה מיוחדת של המכללה האקדמית ספיר, המעידה על לימודיהם בחטיבה יוקרתית זו. תעודה זו תאפשר להם להמשיך ולפתח את רעיונותיהם במסגרת המעבדה לחדשנות העתידה להיפתח במהלך שנת הלימודים הבאה במכללה (בשיתוף עם חברת סיסקו) ו/או להשתלב בחממת South-Up המשותפת למכללה ולשער הנגב.

הרשמה

 • ההרשמה לחטיבתהיזמות מתבצעת דרך מזכירות המחלקות. הקבלה לחטיבה מותנית בראיון קבלה ובהשתתפות ביום יזמות מרוכז (האקתון) אשר יתקיים לקראת תחילת שנת הלימודים כחלק מתהליך הקבלה.
 • בכל שאלה לגבי הלימודים בחטיבה, ניתן לפנות ישירות למנהל החטיבה ד"ר דן קאופמן במייל danka@mail.sapir.ac.il או בטלפון 052-3679235.
 • בכל הנוגע להכרה של המחלקה בנק"ז של החטיבה, יש לפנות לרכזת המחלקה.

האקתון ספיר 2017
צילום: דן פיירפלד, האקתון שהתקיים בספיר במאי 2017

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
11 + 6 =