פרויקטים נוספים של מעורבות חברתית במרחב הכפרי

סטודנים אשר מעוניינים לפעול במרחב הכפרי , יש להם את ההזדמנות לבחור באחד מתוך מבחר פרויקטים המופעלים במועצת שער הנגב.

קישור לעיון באתר היחידה למעורבות חברתית בספיר


תוצרת הארץ
פרויקט בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים, הקמת קהילות סטודנטים אקטיביסטיות בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית ברחבי הארץ, במטרה לעודד סטודנטים לקחת אחריות על החברה הישראלית. בצפון הנגב המערבי הוקמה קהילת סטודנטים גם בקיבוץ נחל עוז. הסטודנטים מעורבים בתחומי חינוך, תרבות ופנאי, וביוזמות ייחודיות בקיבוץ בו הקהילה חיה ופועלת.


משכילים לעשות
תוכנית לעידוד, קידום ופיתוח מעורבות חברתית בקרב צעירים במועצה האזורית שער הנגב ובישובים הקרובים. הפרויקט מחזק את עקרון הערבות ההדדית מעבר לגבולות היישוב ואת הקשר לאזור. לאחר תהליך של הכרות וגיבוש בין חברי הקבוצה ,הסטודנטים בוחרי את תחומי הפעילות בהם הם רוצים להיות מעורבים ואותם הם רוצים לקדם באזור.


יקרים לנו
פרויקט בו מתקיים מפגש אינטימי בין סטודנטים לקשישים וניצולי שואה. החיבור בין הסטודנט לקשיש מביא להעצמה הדדית ולהשפעה על חיי הקשיש, מצבו הרגשי, החברתי והנפשי. בפרויקט זה לוקחים חלק בין היתר סטודנטים רבים במושב יכיני ומלווים את קשישי המושב.


זכור וכבד
פרויקט "זכור וכבד" שם לו למטרה לחזק את המחויבות לניצולי השואה דרך מפגש אישי, לצד למידה וחשיבה בסוגיות השואה, הכחשת השואה והאנטישמיות המודרנית, מתוך אמונה בפעילות בלתי אמצעית המשלבת עשייה המבוססת על לימוד מעמיק.


זזים
פרויקט שהוקם במטרה להקנות ערכים, ידע ומיומנות לניהול לאורח חיים בריא בקרב תלמידי תיכון. הפרויקט מוקדש לזכרו של אלון גיגי שאורח החיים הבריא והפעילות הגופנית היו בראש מעייניו. השנה פעלה התוכנית בקיבוץ רוחמה.


כוכב הדרום
פרויקט 'כוכב הדרום' נותן מענה לילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים ולקויות שונות המשולבים במערכת החינוך המיוחד. הסטודנטים מלווים באופן אישי ילד עד שניים המגיעים למועדונית דרור הפועלת בשער הנגב, ומסייעים להם בפיתוח כישורי חיים כגון: עצמאות, רכישת מיומנויות שונות, סיוע לימודי והרחבת אופקים.


רדיו חברתי
תלמידי בית הספר שער הנגב, הלומדים במגמת רדיו, מקבלים סדנת העשרה חוויתית, אותה מעבירים סטודנטים לתקשורת. במהלך הלימודים מסקרים התלמידים אירועים, ביניהם אירועי היחידה למעורבות חברתית, ולומדים על תחומי העשייה החברתית הסטודנטיאלית. בפרויקט זה פועלים סטודנטים ממחלקה ךתקשרות הלומדים במסלול רדיו.


מרכז רותם
פרויקט שבו משתלבות נערות שחוו מצבי משבר ומצוקה, בתוכנית לימודים במחלקה לעבודה סוציאלית, ומקבלות הכוונה וכלים לחזור לשגרת חיים עצמאית. בסיום התוכנית, משתלבות הנערות כמנטוריות (מדריכות) בשירותי סיוע שונים לנערות. השנה פעלה גם קבוצה מקיבוץ ארז של בנות במסגרת שנת שירות של החברה למתנסים.


קולנוע חברתי
סטודנטים לקולנוע ואנימציה מעבירים הלאה את מה שלמדו, במטרה לעודד שימוש בשפה הקולנועית כאמצעי לביטוי אישי לילדים, צעירים ומבוגרים כאחד. כל שנה פרויקט זה מתקיים בין היתר בקיבוץ אחר במועצת שער הנגב.