בית הספר לאמנות, חברה ותרבות

7 המופלאות - תערוכת בוגרות ביה"ס לאמנות

אוצרי התערוכה: שי איגנץ וסמדר לוי

ביום חמישי ה-6.7 תיפתח בבניין ביה"ס לאמנות במכללת ספיר תערוכת בוגרות בית הספר

שבע המופלאות שלנו הן שבע בוגרות ביה"ס לאמנות: באסמה אבו חוטי, מורן אסרף, טליה לפיד, שני מילגיר, רותם סויסה, מרי קושלביץ' וג'ניפר תורג'מן - שבע נשים עצמאיות, מוכשרות ודעתניות.

להבדיל משבעת הגברים הלוחמים ב-'שבעת הסמוראים' (של אקירה קורוסאווה, 1954) או במערבון 'שבעת המופלאים' (של ג'ון סטורגס, 1960), שבע המופלאות אינן חוברות יחד ונלחמות בכוח פיזי בשודדים ופורעי חוק במחוזות אחרים. תחת זאת, כל אחת מהן בדרכה להיראות ולהישמע, יוצרת חוויה חושית שבאמצעותה היא מבקשת להעניק נראות לבלתי-נראה ולהחזיר את הקול לדבר שלא ניתן לשמוע. שבע המופלאות נוקטות בעבודותיהן בטקטיקות חזותיות חומריות וסיפוריות מגוונות, כדי להציב מראה או אלטרנטיבה ביקורתית וסובייקטיבית - נשית, בהכרח - למציאות תרבותית, חברתית, אקולוגית, פסיכולוגית או אזרחית שהן חלק ממנה.

בעבודותיהן, מנהלת כל אחת מהן דיאלוג ישיר ולעיתים אף נוקב, לא רק עם שדה האמנות, אלא עם החיים עצמם. ככאלה, שבע תערוכות היחיד שלהן, כמו היו אלה שבעה חדרי פלאות, מעלות סוגיות אקטואליות ורלוונטיות על המציאות המקומית.

במחוז המרוחק גיאוגרפית מהמרכז התרבותי שבע המופלאות זימנו לנו השנה, ומזמנות כעת לצופה, מפגש ביקורתי וישיר עם מורכבות החיים והאמירה האמנותית אודותיהם, בניסיון שלהן להגדיר תחומים חדשים של בהירות ונראות באופן שאינו נכנע למקובל ולשגור.

קישור לקטלוג התערוכה

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 6 =