אות הנשיא למתנדב הוענק לפרויקט מז"ח ולאיציק זיוון

השנה הוענק ״אות הנשיא למתנדב״ לעוסקים בצמצום פערים וקידום השוויון בין מגזרים ובין אוכלוסיות בחברה הישראלית. שניים מבין זוכי האות השנה קשורים קשר אמיץ לספיר

מרכזי מז"ח הפועלים להנגשת זכויות

בתחום הארגונים זכו מרכזי זכויות חברתיות בנגב (מז"ח) שנוסדו ב-2011 על ידי ראש בית הספר לעבודה סוציאלית ד"ר מירב משה-גרודופסקי. המרכזים פועלים בשדרות, באופקים ובבאר שבע, פעילים בהם 70 מתנדבים והוכשרו במסגרתם כ-100 סטודנטים. עיקר הפעילות היא בהנגשת זכויות חברתיות לתושבים, על ידי העברת ידע והכשרת התושבים במיומנויות בתחום הזכויות. בין השאר הביאה מז"ח להגשת הצעת לתיקון חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, איוש המרכז לבריאות הנפש בשדרות בפסיכיאטר מנהל והבאת פסיכיאטר ילדים לשדרות, שיפוץ דיור מוגן של קשישים ניצולי שואה באופקים ועוד.

עם היוודע דבר הזכייה, אמרה יוזמת הפרויקט, ד"ר מירב משה-גרדופסקי: "אני חשה תחושת גאווה וסיפוק על שהמיזם מוכיח את עצמו. מצד אחד הוא נותן מענה פרטני לתושבים ומצד שני מצליח לארגן את התושבים לעשות שינויים ברמת המדיניות, כך שיש לו מספר מעגלי השפעה".

נעמה אייד בוהדנה, רכזת היחידה למעורבות חברתית של משרד הדיקן, כתבה, לאחר הענקת האות: "סטודנטים ותושבים יקרים! אתם היופי של מדינת ישראל. אנו שמחות כי ניתנה לעשייה שלנו במה, והכרה לרוח התנדבות. על כך שהודגשו הצדדים היפים בחברה הישראלית, של אנשים הפועלים בחברות, ושואפים לחיים בשותפות ובערבות ההדדית. וכפי שציין הנשיא  ראובן רובי ריבלין: "אתם הרוח הנוהגת את הספינה, אתם התקווה הישראלית של כולנו". כבוד נשיא המדינה, תודה, על שפתחת את ביתך, ועל ההכרה בנושא חשוב זה. ד"ר מרב משה, מי שהביאה את מודל מרכזי זכויות חברתיות לארץ, ועמית כיתאין, המלווה את התהליך, תודה על שאתם מאפשרים לנו להיות שותפים לדבר הגדול הזה."

להרשמה לפרוייקט מז"ח של היחידה למעורבות חברתית לשנת תשע"ח  | לאתר מז"ח

איציק זיוון חבר בחבר הנאמנים של ספיר, מיוזמי תכנית "שער לאקדמיה", להנגשת ההשכלה הגבוהה בקרב צעירי החברה הבדואית

איציק זיוון, מקדם ועומד בראש תכנית "שער לאקדמיה", הפועלת לעידוד מצוינות אקדמית בקרב צעירים בדואים בעת לימודיהם במכללה. התכנית מאפשרת להם ללמוד בנגב במקום בתחומי הרשות הפלסטינית באמצעות מלגות מחיה ושכר לימוד והשתתפות בהוצאות נוספות, כדי שיכולו להשתלב בלימודים בכל מחלקות המכללה.
מאז שנת 2009 מתנדב זיוון בקרב החברה הבדואית בנגב. בין השאר הקים מפעל קייטרינג בבית הספר "אלסנבל" בחורה, בשיתוף נשות היישוב. בנוסף הוא חבר בוועד המנהל של עמותת "כוכבי המדבר", שנועדה לטפח דור חדש של מנהיגות צעירה בקרב החברה הבדואית ומקדם פרויקטים נוספים במועצה המקומית חורה.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי, שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה ואבטלה, טראומה ואובדן והזדקנות. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

היחידה למעורבות חברתית של משרד הדיקן בניהולה של גב' קמילה לנדסקינד-מילנר, מאפשרת לסטודנט לשלב במהלך לימודיו, עשייה חברתית מרתקת והיכרות עם הקהילה הסובבת את המכללה. סטודנטים פעילים זכאים למלגת לימודים, ליווי אישי וסדנאות העשרה.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (B.A.), 4 מחלקות לתואר שני (M.A.), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריות, שרותי בריאות ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 100% מימון בשכר לימוד בסיסי לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 12 =