פרוייקטי גמר המחלקה למדעי המחשב - 2017

לוגו של הפרויקט CanarIT

מגישים: יאיר שלומי, יונה פרולוב                       

גז הבישול נמצא בשימוש נרחב מאוד בישראל. חימום בגז הוא דרך זולה ויעילה לבישול ולהסקת מים. אולם, השימוש בגז הבישול טומן בחובו סכנות רבות העלולות להוביל לפגיעה בחיי אדם ולנזק כבד לרכוש. המערכת שלנו באה לדווח בזמן אמת על דליפות גז ושריפות ולהתריע במהירות לגורמים הרלוונטיים. כתוצאה מכך ניתן יהיה למנוע פגיעה בנפש וברכוש ולספק מידע לכוחות חירום והצלה על הימצאות אנשים לכודים בזירה.


מגישים: יוגב בוקובזה, מתן ברקוביץ,
יוגב ששון*, יקיר בן חיים*.

השנה היא 2078, בני האדם מחפשים כוכב חדש ליישב. משלחת של אסטרונאוטים אמיצים יוצאים למשימה שלא ידוע אם יחזרו ממנה. כשהחללית שלהם מתרסקת בכוכב זה, האסטרונאוטים יצאו למשימת הישרדות שלהם, ושל המין האנושי כולו.
ספייס מן הינו משחק רטרו דו מימדי הלוקח את השחקן בקו עלילה שברירי דרך משימות בדרגת קושי משתנה. האם תצליחו לשרוד? האם תצילו את האנושות כולה?   
* בשיתוף פעולה עם המסלול לאנימציה - בית הספר לאומניות הקול והמסך.


מגישים: יניב ולוטקר , ערן זילברברג

משחק אינטרנטי מרובה משתתפים. בעלילת הסיפור, חייזרים הגיעו לכדור הארץ על מנת לבזוז את משאביו. כדור הארץ היה חסר אונים אל מול טכנולוגית החייזרים עד שמדען מוכשר הצליח ליצור יצור בשם Aether. היצור הינו האלמנט החמישי, אשר נוצר על מנת להגן על האנושות מפני החייזרים. ליצור יש שלוש קטגוריות: ריפוי (healer), הגנה (tank), והתקפה (DPS).  לכל קטגוריה יש מספר יכולות שמבצעות פונקציות ומחזקות את הכוחות הבסיסיים: מתקפה – מידת ההשפעה על האויב, הגנה – חסינות מפני מתקפות אויב, ריפוי – עזרה לשחקן שאיבד כוחות.
השחקן משוטט במפת העולם ובהתאם למיקומו הפיסי יכול לחפש מתקפות. הוא יכול לאסוף מינרלים בשטח שיחזקו אותו, ולהילחם בחייזרים שצצים בסביבתו. היתקלות עם חייזר פותחת חדר ברשת. כל שחקן נכנס לקרב עם חבילת יכולות שמותאמת לפי המדדים והאלמנטים שלו (יכולות שמוגבלות לפי כח וזמן שימוש).


מגישים: חן לוי, מיכל חג'ג', עמית אלבז

BabyCare באה לתת מענה לתופעה של שכחת תינוקות ברכב, באמצעות למידה ועיבוד תמונה.
בעת נעילת הרכב המערכת מופעלת, ומצלמת את פנים הרכב לבדיקת נוכחות אדם.
אם זוהה אדם ברכב, המערכת תבדוק אם זהו תינוק או מבוגר, ע"י מסווג SVM שאימנו.
אם זוהה כי זהו מבוגר, אין כל סכנה ולכן לא יבוצע דבר.
כאשר זוהה תינוק ללא מבוגר, יבוצעו מספר פעולות ברכב אשר יבטיחו את שלום התינוק:
הפעלת איתות הרכב והצופר כסימון למצוקה, פתיחת חלונות הרכב לצורך אוורור ואפשור גישה של סובבים לתינוק שברכב.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
14 + 5 =