הינך נמצא כאן

בוגרי ספיר מככבים בפסטיבל דוקאביב

בוגרי ספיר קטפו את הפרסים החשובים בפסטיבל הקולנוע התיעודי "דוקאביב", שהתקיים השבוע

פרס סרט הסטודנטים הטוב ביותר, הוענק ל"להפוך את האבנים", סרט הגמר של ניר דבורצ'ין, בוגר מסלול טלוויזיה בבית הספר לאמנויות הקול והמסך

מנימוקי השופטים לפרס: "לעתים כוחה של אמנות הסיפור שוכן דווקא ביכולת לא לספר את הכל. הזוכה במקום הראשון מציג לנו דמות ייחודית, בודדה במדבר, במסעה היומי להפוך אבנים ואולי להשכין שלום בנפשה. בעבור עיצוב פואטי של תחושת הזמן, ודיוקן עדין של נשמה גולה."
על הסרט: את מה שפניו של סמי אינן מספרות – מספרת החווה אותה בנה במדבר, שם נמצא ביתו. מצב רוחו של סמי משתנה ומתחלף כמו עונות השנה. ברקע – שנים רבות של בדידות, געגוע, פחד ותקווה, הנשקפים מתוך אינספור מכתבים בקופסת קרטון בחדרו וממוענים תמיד ליעד אחד, לאישה אחת.
את הסרט, אותו חנכה ענת אבן, הפיקו: הילה אמיר, ניר דבורצ'ין, ערך: ניב סמבן, צילום: אנטולי רדצ'נקו, פסקול: דן בן חיים, מרק מלמד, צבי פורר, מוזיקה: צבי פורר - כולם בוגרים וסטודנטים בספיר.

מתוך הסרט להפוך את האבנים
תמונה מתוך הסרט: להפוך את האבנים

פרס הבימוי הוענק לדוד דרעי, בוגר ותיק ועטור פרסים של המכללה (רק לפני חודשים ספורים זכתה הסדרה "אבודים" בבימויו בפרס האקדמיה), על בימוי הסרט "סלאח, פה זה ארץ ישראל"

מנימוקי השופטים לפרס: "פרס הבימוי מטעם ארגון המבקרים פיפרסקי מוענק השנה לבמאי שהצליח לשלב מחקר ארכיוני מעמיק, מבנה נראטיבי חכם שמתפתח כסיפור בלשי מזעזע ועמדה אתית מלאת ניואנסים, רגישות וכבוד לדמויות בסרטו. כדרך להיאבק בעובדות המטרידות בדבר האפליה הסיסטמטית שהוא חושף, הבמאי מתייחס לכל אחת מהדמויות בסרטו לא כמספר סטטיסטי אלא כקורבן אינדיבידואלי של מסכת כאב מתמשכת. סרטו, עבודה עיתונאית חשובה בעלת איכויות קולנועיות, הצליח לטלטל ולרגש אותנו עד מאוד."

סיפור הקמתן של עיירות הפיתוח בישראל, כפי שלא סופר עד היום: עדויות ופרוטוקולים חסויים חושפים לראשונה את האמת המטלטלת מאחורי חזון "פיזור האוכלוסייה", שהוכתב על ידי הנהגת המדינה בשני העשורים הראשונים לקיומה, ויצק את היסודות לפער העדתי והמעמדי בישראל. יוצרי הסרט שופכים אור חדש על המניעים האמיתיים שהנחו את מנהיגי המדינה ועל פרטי הפרטים של מנגנוני הרמייה והכפייה שהפעילו על מי שהיו, בעיניהם, שווים פחות. כעבור חמישים שנה מגלה הבמאי דוד דרעי, בן העיירה ירוחם, איך הפכה השיטה האכזרית שהופעלה על הוריו ובני דורם, לחטא הקדמון שיקבע גם את מסלול חייו ויגבה מחיר כבד ממאות אלפי אנשים בעיירות הפיתוח.
עורך הסרט: יניב רייז אף הוא בוגר ספיר ומלחין הסרט: יונתן בר גיורא הוא מרצה בכיר בביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללה.

פרס התחקיר הוענק לשני רנן יזרסקי, בוגרת מסלול טלוויזיה במחלקה לתקשורת, על הסרט: "סלאח, פה זה ארץ ישראל"

מנימוקי השופטים לפרס: "במגוון ארכיוני מרשים, עדויות וסכמות, הסרט מחבר יחדיו את העבר, ההווה והחוויה הפרטית, לכדי  חשיפת המדיניות שעיצבה את חייהם של ישראלים רבים."

פרופ' ארז צפדיה, מרצה בכיר במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בספיר הוא היועץ המדעי של הסרט ויחד עם פרופ' סמי שלום שטרית, ראש התכנית לתאר שני בבית הספר לאמנויות הקול והמסך, ושלושה מרואיינים נוספים, הם שופכים אור על הפרוטוקולים החסויים, שמופיעים לראשונה על המסך.

מענק הסרט הטוב ביותר באירוע הפיצ'ינג לגל דור, סטודנטית במסלול קולנוע, על פרויקט הגמר שלה "48 שעות עם אבא"

את התסריט כתבה בחניכת מרצת בית הספר, אפרת כורם.

ברכות לזוכות ולזוכים! גאים בכם.

תמונה מתוך הסרט: סלא, פה זה ארץ ישראל
תמונה מתוך הסרט: סלא, פה זה ארץ ישראל

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך בראשות פרופ' אבנר פיינגלרנט והבמאי רני בלייר במכללת ספיר מציע תכנית לימודים במתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. עד היום צברו בוגריו עשרות פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. לבחירת הסטודנטים שישה מסלולי התמחות: טלוויזיה, קולנוע, אנימציה, מוזיקה וסאונד לקולנוע, כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה. ביה"ס מקיים פעילויות בינלאומיות רבות. מדי שנה מפיק ביה"ס את הפסטיבל הסרטים הבינלאומי "פסטיבל קולנוע דרום". הבוגרים זכאים לתואר ראשון BFA באומנות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בעולם.

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו ושידורים דיגיטליים, תקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 10 =
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים