הינך נמצא כאן

תערוכה לאמנית דינה שנהב

D.O.A, תערוכת יחיד של דינה שנהב בגלריה הלימודית של בית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר

דינה שנהב יוצרת מייצבים, עבודות פיסול, ציור, רישום, צילום ווידאו בשפה פיסולית ייחודית ומזוקקת. עבודותיה מאתגרות את הצופים בשאלות העוסקות במערכות היחסים המורכבות והדואליות שבין האדם לטבע, מחד, כשולט ומאידך, כנשלט. כמו גם עיסוק בסוגיות חברתיות ופוליטיות, סיטואציות של קונפליקטים, של טוב ורע ובחינת הניגוד שבין האכזריות של האדם לעומת העדינות וההומניות הטבועה בו.

D.O.A הוא מייצב, הבנוי מחומר פיסולי האופייני לעבודותיה של שנהב: ספוג צהוב ורך, ששימש בעבר למזרני גומאוויר. הניגוד שבין רכות החומר לבין נוקשות לכאורה של החפצים הדוממים אותם יוצרת שנהב בפסליה, נמצא בהלימה לנושאים בהם היא עוסקת. בחלל התערוכה נוצרת תחושת האיום של קטסטרופה העומדת להתרחש או שכבר התרחשה.

שם המיצב D.O.A (Dead on Arrival) לקוח מתוך הטרמינולוגיה המשטרתית, וליתר דיוק, מסדרות טלוויזיה וסרטי מתח העוסקים בשוטרים ופושעים. (במקור זהו ביטוי שנועד לתאר זירת רצח או מציאת קורבן בשטח). מיצב זה, הינו בקתת יער "משוחזרת" של צייד. הבקתה ותכולתה, מלאים בכלי משחית כגון: גרזן, מסור, רובי צייד ופוחלצי חיות שניצודו, עשויים ספוג חשוף, אשר חומריותו הרכה והחיוורת עומדת בניגוד למהותם ולכוחם ההרסני של הכלים ולמהותה של בקתה זאת. כמו בעבודות אחרות גם כאן יש התקרבות אל פי התהום, אל הסוף.

יש תחושה של אלימות מתפרצת, של מאבק בין כוחות הטבע ומעשי האדם. מתקיימים דיכוטומיה ודיסוננס שבין החומר אל מול הנושא. חומר פשוט, נמוך ורך ההופך לתמונת מציאות קשה ואלימה.

בית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר, בראשות האמנית מיכל שמיר משלב לימודי אמנות מלאים עם תואר אקדמי בתרבות. הלימודים מעניקים ידע רב וכלים בתחום התרבות והאמנות כמו: הפקה, יצירה, הפצת תרבות והנגשת אמנות. כמו כן, מעניקים הלימודים בביה"ס לאמנות ותעודת "אמן מנחה".

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

תערוכה דינה שנהב

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 18 =
הרשמה לפרויקטים של היחידה למעורבות חברתית
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים