בית הספר לעבודה סוציאלית

חדש בביה"ס לעבודה סוציאלית בספיר - קורס משותף לסטודנטים ולוותיקי האיזור

"מהיכן אני בא ולאן אני הולך", סטודנטים מבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר וותיקי שער הנגב לומדים ביחד על התפתחות האדם בבגרות ובזקנה

בימים אלו נפתח, במסגרת תכנית הלימודים של בית הספר לעבודה סוציאלית, קורס אקדמי חדש וייחודי בשם "מהיכן אני בא ולאן אני הולך" בו לומדים יחד 17 סטודנטים בביה"ס עם 18 וותיקים מישובי שער הנגב. הקורס עוסק בסוגיות מרכזיות, המאפיינות את ההתפתחות לאורך הבגרות והזיקנה ובוחן היבטים מרכזיים הקשורים לזקן במשפחה: זוגיות, יחסים בין-דוריים, רווחה אישית ואיכות-חיים.

במהלך הלמידה המשותפת של הסטודנטים והוותיקים, יבחנו הדימיון והשוני בין הדורות באשר לתפיסות החברתיות-תרבותיות של זיקנה: דימויים ותפיסות כלפי זיקנה וזקנים, גילנות, יחסים במשפחה המבוגרת ועוד. תהליך הלמידה ייערך בצמדים של סטודנט וותיק כאשר מטלות הקריאה ועבודת הסיכום תיעשה במשותף.

הקורס הוא יוזמה משותפת של מרצות המחלקה ד"ר גבריאלה ספקטור-מרזל וד"ר עירית רגב (המלמדת את הקורס בשנה הראשונה) בשיתוף אש"ל-גו'ינט ויחדיו - עמותות וותיקי שער הנגב.

לדברי ד"ר ספקטור מרזל וד"ר רגב "שני המפגשים הראשונים היו מרגשים ופוריים ואנו מקוות כי הקורס ייצור הזדמנות לקשר ודיאלוג הדדים בין-דורי בין הזקנים לסטודנטים שבהם גם הסטודנטים וגם האנשים הזקנים תורמים ונתרמים".

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה, טראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

למידה משותפת של סטודנטים בביה"ס לעבודה סוציאלית בספיר וותיקי שער הנגב

לפרטים נוספים:
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 4 =