כנס לרגל פרסום הספר "נערות וגופן: מדברות, נוכחות, נסתרות"

לרגל פרסום הספר "נערות וגופן: מדברות, נוכחות, נסתרות", בעריכתן של המרצות ד"ר עינת לחובר, פרופ' עינת פלד וד"ר מיכל קומם, יתקיים כנס במכללה האקדמית ספיר.

גופן של נערות פורץ לתודעה הציבורית בעת דיון במראה שלהן, במיניותן ובפגיעותן. הספר "נערות וגופן: מדברות, נוכחות, נסתרות", מאיר ומפענח את ההתייחסות החברתית לגופן של נערות ישראליות, שבה בעת גם מכחישה ומתעלמת ממנו, מחפיצה וחושפת אותו.

פרקי הספר יוצרים פסיפס מעמיק, מעורר מחשבה ורגש, של התבוננויות בגופן של נערות, כשהוא נוכח ופועל, מוגבל ומושתק, בתרבות, בחינוך, ברווחה, בבריאות ובמשפט.

הכותבות: חוקרות ונשות מקצוע, המתמחות במחקר על נערות ובעבודה עמן, מבקשות לחלץ את גופן של הנערות מן הסמוי אל הגלוי, ולהמיר את המבט המחפיץ בהן בראייה רחבה של ההשתקפות החברתית של הגוף הנשי הצעיר ושל נוכחותו במערכות יחסים מרכזיות בחייהן.   

ספר ראשון בעברית בתחום המתפתח של לימודי נערות (Girlhood studies), הבוחן את חייהן של נערות על רקע השתייכותן לקבוצות חברתיות מגוונות מנקודת מבט מגדרית ביקורתית. פרקיו מעשירים את השיח האקדמי והידע המקצועי על אודות נערות ומרחיבים את אפשרויות הפעולה החברתיות עמן ולמענן.

הספר יצא לאור במרץ 2017 בהוצאת מאגנס - מחקר ועיון.

עורכת, ד"ר עינת לחובר, מרצה בכירה במחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר. בעבודתה היא מקדמת ניתוח ביקורתי של המפגש בין מגדר ותחומי מדיה שונים. ממייסדות הפורום הפמיניסטי במכללה האקדמית ספיר.

עורכת, ד"ר מיכל קומם, חברת סגל ומנהלת מרכז רותם: צעירות, מחקר ופרקטיקה, בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר. היא עוסקת במחקר, בפיתוח וביישום פרקטיקה פמיניסטית וחדשנית עם נערות ונשים צעירות, בהכשרת אנשי מקצוע ובהשפעה על מדיניות.

עורכת, פרופ' עינת פלד, פרופסור חברה בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. עבודתה האקדמית והחברתית בתחומים של אלימות כלפי נשים ונערות, זנות, אבהות ואימהות, נטועה בנקודת מבט פמיניסטית הבנייתית וחותרת לפיתוח התערבויות ולקידום תגובה חברתית במצבי אלימות והדרה.

 

לפרטים ולהרשמה לכנס, שיתקיים ביום חמישי ה-23.3.17 במכללה האקדמית ספיר

עטיפת הספר נערות וגופן: מדברות, נוכחות, נסתרות

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
6 + 13 =