לימודי שיווק דיגיטלי ותקשורת

מסלול תקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית

תיאור המסלול

מסלול תקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית מכשיר את בוגריו לתפקידי ניהול רשתות חברתיות וניהול קמפיינים ברשת ומעניק לתלמידיו כלים ליצירה, עריכה וביקורת של תכנים במגוון פלטפורמות דיגיטליות חכמות, אינטראקטיביות ומעוצבות. סדנאות המסלול על שני מוקדיו – שיווקי ושיתופי – מכוונות את הסטודנטים לצרכים של שוק התקשורת העכשווי שדורש ידע, ניסיון, יצירתיות, מקוריות, חדשנות ויזמות.
סדנאות המסלול מאפשרות לתלמידים לפתח מיומנויות להתמודדות מושכלת עם המפנה הדיגיטלי המאופיין במעבר מצריכה פסיבית של תוכן להשתתפות אקטיבית בייצורו והפצתו. בסדנאות נבחן שילובים שונים בין אופליין לאונליין, בין אמצעים נייחים למובייל, בין טקסט כתוב, דימוי חזותי וסאונד, בין תחקירי עומק ל"אימלוקים"; נכיר מחוללי קודים להקמה, לעיצוב ולתחזוקה של פלטפורמות דיגיטלית; נתנסה בסטורי-טלינג דיגיטלי, בעיצוב גרפי מתקדם, בצילום ובוידאו, ביצירת מציאות מדומה (VR), מלאכותית (AR) ותלת ממד (3D); נכיר את השחקנים החברתיים החדשים בעולם התקשורת – אלגוריתמים, בוטים, ביג דאטה ובינה מלאכותית – ונבחן דרכים להתמודד עם פוליטיקה וכלכלה של מנועי חיפוש ואתרי תוכן, עם פייק ניוז ועם פערים דיגיטליים אצל היצרנים-צרכנים של התקשורת העכשווית.
במהלך המסלול ינהלו התלמידים את ערוצי המדיה של החוג (פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, יוטיוב וטלגרם) ויתנסו בעבודה פרקטית שתעשיר אותם בידע ובמיומנות במרכיבים של הפקת קמפיינים דיגיטליים: מסקר שוק ותחקירים, דרך ניסוח קונספט, דיוק תכנים (מילוליים וחזותיים) והתאמתם לפלטפורמות השונות, הפצה לקהלים שונים (למגוון מגזרים חברתיים ולקובעי מדיניות) בפורמטים שונים (אתרי אינטרנט, סרטוני וידאו, אינפוגרפיקה, אנימציה ופלטפורמות אינטראקטיביות), ניהול מערך תגובות אינטראקטיבי ועד פתרון דילמות הקשורות לאתיקה ולזכויות.
במהלך שנה ב' תלמידי המסלול יבחרו אחד משני מוקדי התמחות: שיווקי ושיתופי. במוקד השיווקי יהיה דגש על פיתוח תכנים טקסטואלים ועל ניהול קמפיין מסחרי בעידן הדיגיטלי, ובמוקד השיתופי יהיה דגש על פיתוח תכנים ויזואליים ועל ניהול קמפיין שיתופי-חברתי ברשתות חברתיות.
בתום לימודיהם יהיו בוגרי המסלול בעלי נסיון בניהול רשתות חברתיות ובהפקת קמפיינים דיגיטליים ויוכלו להשתלב בחברות מסחריות, בארגונים לשינוי חברתי, בעמותות ובמגזר הציבורי.

 

אנשי קשר

ראש המסלול - ד״ר רגב נתנזון

רכזת המחלקה - חן שור 077-9802578

רכזת סטודנטים - חיה נזרי 077-9802707

מייל מחלקתי - comm@sapir.ac.il