קורס משותף למכללת ספיר ואוניברסיטה בגרמניה

קורס משותף למחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר ולמחלקה ללימודי תרבות באוניברסיטת ברמן בגרמניה, התקיים בגרמניה ובמכללת ספיר.

לאחרונה התקיים במכללת ספיר ובסביבותיה חלקו השני של הקורס "על הכלה והדרה כמדיניות בגרמניה וישראל", בהנחיית המרצה מר מולי בנטמן. בקורס זה לוקחים חלק סטודנטים מהמכללה האקדמית ספיר וסטודנטים מהמחלקה ללימודי תרבות באוניברסיטת ברמן בגרמניה. חלקו הראשון התקיים בגרמניה בתחילת הסמסטר וחלקו השני בישראל. במסגרת הקורס נחשפו הסטודנטים למגוון פרוייקטים חברתיים ודנו בשאלות הקשורות להכלה ושילוב של קבוצות שונות בחברה הישראלית ולההבדלים בתפיסת המדיניות בין ישראל לגרמניה.

במהלך השבוע המרוכז, נפגשו הסטודנטים הישראלים והגרמנים עם עמותות וגופים ציבוריים הפועלים במגוון תחומים: משילוב של אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה, דרך בחינת המדיניות הממשלתית למבקשי מקלט מאריתריאה ודרום סודן, ועד ביקור בישובים בדואים לא מוכרים ובמגוון הפרוייקטים של היחידה למוערבות חברתית במכללה. במסגרת הביקור המשותף בגרמניה בחודש נובמבר, התקיימו, בין היתר, הרצאות על דת ומדינה בגרמניה ועל פעילות שנעשית בברמן במטרה לעצור צעירים מוסלמים מלעבור תהליכים של הקצנה ובו נפגשה הקבוצה עם עמותה, הפועלת באמצעות אומנות למען שילובם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות בחברה הכללית וביקרה בקהילה היהודית על מנת ללמוד על האתגרים בפניהם היא עומדת.

הביקורים ההדדיים והמפגשים השונים, אפשרו לסטודנטים הישראלים והגרמנים להבין טוב יותר את המורכבות של הנושאים הללו, את ההבדלים והפערים בין ישראל לגרמניה במבט השוואתי ואת החשיבות של מעורבות חברתית ופוליטית בחברה בה הם חיים ולומדים.

המחלקה למנהל ולמדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר בראשות ד"ר אורי לב, היא המחלקה היחידה בישראל המעניקה תואר ראשון בתחום זה. התוכנית מקנה ידע בתחומים: מדעי המדינה, כלכלה וניהול, זאת לקראת שילוב הבוגרים בתפקידי ניהול במערכות השלטון בישראל, רשויות מקומיות, רשויות וחברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, ארגונים קהילתיים, עמותות, NGO, וכן בחברות וגופים עסקיים.  במהלך הלימודים זכאים הסטודנטים לקורס הסמכה לדירקטורים.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

קורס משותף גרמניה-ישראל

לפרטים נוספים:
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 14 =