ספר חדש לד"ר נמרוד ברעם מהמחלקה לתקשורת

פורסם בעברית ספרו של נמרוד ברעם, ראש חטיבת רטוריקה במחלקה לתקשורת במכללת ספיר: "בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת", בהוצאת ספרי עליית הגג של ידיעות אחרונות וספרי חמד.

ספר זה, בגרסתו האנגלית, יצא לאור לפני כשנה בהוצאת Springer והוא עוסק בניתוח האתגרים בחקר התקשורת ובהוראתה. בין השאר, מסביר בר-עם מדוע עריכת הפרדה חדה בין חוקר התקשורת ואיש התקשורת, והבהרתה לתלמידי התקשורת כבר בראשית לימודיהם, היא תנאי להוראה אפקטיבית בתחום.

"אחד ממוריי אמר לי פעם: הדרך הטובה ביותר למצוא ספר שאיננו קיים היא לכתוב אותו. הספר שבידכם מסכם חיפוש אחר מבוא שמעולם לא מצאתי: המבוא הפשוט והשימושי ללימודי התקשורת. מטרתו לתעד בקיצור נמרץ את הקשיים העקרוניים, אשר עומדים בדרכו של מי שמבקש להבין תקשורת וללמדה. מטרתה להסביר קשיים אלה ואז לתהול על הדרכים הרצויות להתמודד עימם."

ד"ר נמרוד ברעם, ראש חטיבת רטוריקה במחלקה לתקשורת של מכללת ספיר, מרצה בין היתר בנושאים: יסודות השכנוע וההשפעה וזן ובודהיזם. ד"ר ברעם  הוא פילוסוף של המדע, המתמחה בתולדות תורת ההיגיון וביחסיה עם המתודולוגיות של המדעים בכלל ומדעי החברה והפילוסופיה של התקשורת בפרט.

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

נמרוד ברעם, בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
15 + 0 =