סטודנטים לעבודה סוציאלית בספיר מתרגלים שיטות סיוע והתערבות במצבי לחץ

סטודנטים מביה"ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, באשכול טראומה בהנחיית פרופ' אורית נוטמן-שורץ, למדו ותרגלו, לקראת סוף הסמסטר הראשון ללימודים באשכול, שיטות התערבות שונות, המותאמות לילדים ולבני נוער, החשופים לאיום טילי הקאסם: הסטודנטים תרגלו באמצעות הסיפור "מטפחד", שכתבה ליאורה אילון, כיצד לדובב ילדים לשוחח על המצב הבטחוני ולבטא את פחדיהם, תרגלו באמצעות המשחק "מקום בטוח", שפותח על ידי מרכז החוסן של שער הנגב התערבות קבוצתית ו/או משפחתית עם ילדים, וצפו בהתערבויות נוספות הקשורות להפחתת חרדה כמו טיפול באמצעות נשימות. רבים מהסטודנטים באשכול הטראומה נמצאים בשדה במרכזי חוסן בעיר שדרות ובמועצות האיזורית וכן בשרותי רווחה המטפלים בילדים ובבני נוער. המפגש אפשר גם לסטודנטים לדברר את חוויותיהם לנוכח החיים באיזור.

עוד תרגלו הסטודנטים כיצד לסייע במצבי לחץ אקוטיים ובתגובות קרב: הסטודנטים למדו את עקרונות ה"מגן", המיועד למובילי גיוס חוסן נפשי באמצעות שלבי ההתערבות השונים. שלבי ההתערבות כוללים יצירת קשר עם הנפגע, הדגשת מחויבות, ברור עובדות על מה קרה, קורה ויקרה, ווידוא סדר ההתרחשויות ולבסוף מתן הנחיות לביצוע. תרגול זה סיכם סמסטר שלם בו למדו הסטודנטים את היסודות התיאורטיים והישומיים הנגזרים ממצבי לחץ וטראומה.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה וטראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

לפרטים נוספים:
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 4 =