סדנת תורת הכלים

סדנת תורת הכלים, בהנחייתו של מרסלו פילבסקי, מארחת מדי שבוע נגנים אורחים להדגמות חיות. מטרת הסדנא היא הקניית ידע על כלי הנגינה האקוסטיים ודרכי השתלבותם במערכים תזמורתיים ואולפנים. עוד עוסקת הסדנא בכלים אתניים ושילובם עם כלים מערביים וכן בקול האנושי ככלי מוזיקלי.

הסדנא, שמתקיימת בימי ראשון בשעה 17:30 באודיטוריום 2212, פתוחה לקהל הרחב

15.01.17 - עודד מאיר, נן טרומבון, מעבד ומנצח תזמורות כלי נשיפה. ניגן  עם מירי מסיקה, עיליי בוטנר, אפרת גוש, אבישי כהן, ועשה עיבודים מוסיקאליים לביג בנד של אלי דג'יברי ועוד.
עודד מאיר, נגן טרומבון

08.01.17 - יוני דרור, נגן כלי נשיפה מעץ, עם מגוון חלילים וכליים אתניים.

1.1.17 - ד"ר עובד קדם, ד"ר לפיסיקה, מראשי מכון דווידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. - על מוסיקה, מדע ומה שבניהם. במפגש דובר על פיסיקה, אסטרונומיה, אקוסטיקה, היסטוריה, מוסיקה, ונערכו כמה ניסויים מרתקים. לדוגמה: אם מיקרופון פועל גם כמו רמקול, האם האוזניים, שהן כמו מיקרופון, יכולות גם לתפקד כמו רמקולים. בסרטון, דר' קדם שומע מוסיקה דרך השיניים ומשמיע דרך האוזן. לא מאמינים?

25.12.16 - דניאל הופמן, כנר ומלחין

18.12.16 - אסף חכימי, מלחין ונגן קונטרבס

11.12.16 - יניב רבה, נגן עוד, הכניס לשיעור חגיגה של רבעי טונים ומקאמים מטורקיה ומפרס.

4.12.16 - שלמה מויאל, בונה כינורות, סיפר על השנים בהן למד את המקצוע בקרמונה, איטליה, בה קיימת היסטוריה מוזיקלית עתירת מסורות: בוני הכנורות המהוללים והנודעים ביותר בעולם ישבו בקרמונה, בהם גוארנרי וסטרדיווארי. הסדנה עסקה בכלי מיתר בכלל ובכלי קשת בפרט, בסוגי עץ, השפעתם על צליל הכלי וההשלכות האקוסטיות שלהם.

סדנת תורת הכלים עם שלמה מויאל במכללת ספיר

27.11.16 - זוהר פרסקו, נגן תופי מסגרת, אחד הנגנים הכי מוכרים ומבוקשים בזירת כלי ההקשה המקומית והבנלאומית. לאחר הסדנא התקיימה הופעה של פרסקו עם מרק מושאייב.

20.11.16 - ניסים לוגסי, זמר ונגן טאר פרסי, עם יצירות מהמוסיקה הקלאסית העתיקה והמודרנית, הכלית והקולית מטורקיה ופרס.

ניסים לוגסי, זמר ונגן טאר פרסי בסדנת תורת הכלים במכללת ספיר

13.11.16 - ד"ר נתן פורמנסקי, אתנו-מוסיקולוג, שהדגים נגינה על עשרות כלי נגינה דרום-אמריקאים ממשפחות שונות. במהלך הסדנא הסטודנטים התנסו בנגינה ובשירה.

סדנת תורת הכלים עם ד"ר נתן פורמנסקי במכללת ספיר

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 5 =