ספר חדש לד"ר איתי חרל"פ

ד"ר איתי חרל"פ, מרצה לקולנוע וטלוויזיה במכללה האקדמית ספיר בביה"ס לאמנויות הקול והמסך במחלקה לתרבות - הפקה ויצירה, הוציא לאור את ספר העיון "הטלוויזיה שאחרי - דרמה ישראלית חדשה".

ספרו של איתי חרל"פ, אשר חוקר סוגיות בטלוויזיה שנים רבות, מציע מבט בדרמה הישראלית בטלוויזיה, באמצעות קריאה טקסטואלית מעמיקה בשלוש דרמות מרכזיות: "בטיפול", "נבלות" ו"פרשת השבוע".

הספר בוחן למעשה, דרך סדרות הטלוויזיה, את הצומת בו נפגשים שלושה מהלכים מרכזיים בתרבות הישראלית: צמיחתם ופריחתם של שיח הטראומה והקורבנות, חדירתו של השיח הפוסט-ציוני לתרבות הפופולרית ותחילתה של תקופה חדשה בתרבות הטלוויזיה בישראל. מטרותיוח של ספר זה הן לבחון את ההקשרים ההיסטורים והתרבותיים, שאפשרו את צמיחתן של דרמות אלה, להציג את הבחירה האמנותית דרכה מתייחסות הדרמות למהלכים תרבותיים מרכזיים בחברה הישראלית ותוך כדי כך להבין מה מייחד דרמות אלו כיצירות אמנות טלוויזיוניות, ממופעים תרבותיים אחרים בחברה הישראלית העודסקים בתמות דומות.

לריאיון עם ד"ר חרל"פ במאקו לקראת צאת ספרו: איך "בטיפול" שינתה את הטלוויזיה, למה מזרחים כועסים על "זגורי אימפריה", ואיזו סדרה מעולה חמקה מתחת לרדאר של הצופים בישראל? ראיון עם דוקטור לטלוויזיה

הספר יצא בהוצאת רסלינג - הסדרה לתקשורת

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך בראשות  פרופ' אבנר פיינגלרנט והבמאי רני בלייר במכללת ספיר מציע תכנית לימודים במתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. עד היום צברו בוגריו עשרות פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. לבחירת הסטודנטים שישה מסלולי התמחות: טלוויזיה, קולנוע, אנימציה, תסריטאות, מוסיקה ועיצוב פס-קול, כוריאוגרפיה ותנועה למסך ביה"ס מקיים פעילויות בינלאומיות רבות. מדי שנה מפיק ביה"ס את הפסטיבל הסרטים הבינלאומי "פסטיבל קולנוע דרום".  הבוגרים זכאים לתואר ראשון BFA באומנות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בעולם.

המחלקה ללימודי תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר בראשותו של ד"ר עמרי הרצוג, הינה ראשונה ויחידה בישראל בדומה למספר אוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל. התכנית כוללת שילוב של מדעי הרוח, האמנות והתרבות יחד עם יישום מעשי. לבוגרים מוענק תואר ראשון בתרבות - יצירה והפקה, עם התמחויות שונות: ניהול והפקת אירועים, ניהול מוסדות תרבות, כתיבה ועריכת תכנים והוצאה לאור. כמו קיימת התמחות בתחום האמנויות: אוצרות ואמנות,ניהול מוסדות אמנות ומסלול אמן מנחה בקהילה.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 17 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 תכניות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

ספר חדש לד"ר איתי חרל"פ

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
6 + 2 =