הכירו את בוגרי המחלקה מנהל ומדיניות ציבורית

אדיב אבו סרחאן
ראש ענף פסולת יבשה והמגזר הבדואי, המשרד להגנת הסביבה, מחוז דרום

אדיב אבו סרחן, בוגר המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית"כאשר סיימתי את לימודיי במנהל ומדיניות ציבורית, היה לי כלים בכדי להשתלב בשווק העבודה בשני סקטורים, סקטור של ארגונים וולונטריים, וסקטור ארגונים ציבוריים כמו מועצות ומשרדי ממשלה. החלתי את דרכי בעמותת נגב בר קיימא תוך קידום יעדי הארגון, והגשמה עצמית, שיומש בגשי הניהול, בהסתמכות על מה שרכשתי מלימודיי בתואר.

אילן לוי

אסתר עקיבא
מנהלת פרויקטים במועצת הנגב

אסתר עקיבא, בוגרת המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר"כשסיימתי את לימודי, היה ברור לי כי ברצוני לעסוק במדיניות ציבורית, גם כשלא היה ברור לי בדיוק באיזו מסגרת. היום, כשאני עוסקת בעיצוב מדיניות, בניהול תהליכי קבלת החלטות ובבניית הסכמות בארגון שמקדם מדיניות מרחבית, הידע והכלים המעשיים שקיבלתי לאורך השנים במכללה הפכו אותי למומחית בתחומי. חווית הלימודים הפגישה אותי עם מגוון אנושי, דבר שהפך את חווית הלימודים לחוויה מעצבת ובונה - לא רק נדבכים של ידע אלא גם של אישיות. המכללה היתה לי חממה להתפתחות אישית ומקצועית, ואני גאה לשוב אליה במסגרת עבודתי בבניית שותפויות וליווי מקצועי."

דוד בן חמו
מנהל מחלקה בכיר בביטוח הלאומי

דוד בן חמו, בוגר תואר ראשון בספיר
"הגעתי ללימודים עם ניסיון רב שנים של עבודה במגזר הציבורי ולא העליתי על דעתי עד כמה יתרמו לעבודתי: אימצתי שינויי התנהלות בין מנהל לעובד, בין עובד לארגון ובין עובדים בארגון לקהל הלקוחות. כיום, אני חש שעבודתי כמנהל בארגון חברתי חשוב, הרבה יותר מקצועית, יעילה, ופרואקטיבית לקידמה ושיפור השירות לאזרח."

טובה רון
מנהלת לשכה ויועצת ראש המועצה לקידום מעמד האישה, במועצה האזורית נווה מדבר

טובה רון, בוגרת המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר"כבוגרת המכללה וכמי שאף המשיכה את לימודיה וסיימה תואר שני במכללה במרכז הארץ, אני שמחה לומר כי "ספיר" זה בית. להגיע למכללת ספיר זה להיות חלק ממשפחה, זאת הרגשה שאינה דומה לשום רגש שעלה בי במוסד לימודי אחר בו למדתי. הלימודים במכללת ספיר ובמחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בפרט, פתחו בפניי אפשרויות בלתי מוגבלות לקידום בעבודה, נתנו לי כלים והאירו את פניי לסוגיות עמן אני מתמודדת ביומיום בכלל במגזר הציבורי בפרט. אני יותר מגאה להיות בוגרת המכללה."

יהלומה זכות
מנהלת החוסן החברתי קהילתי של אופקים מטעם נט"ל. סטודנטית לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר

יהלומה זכות, בוגרת המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר וסטודנטית לתואר שני בה

"ברגליים כושלות ורועדות חציתי את שער הכניסה למכללת ספיר ואני בת 50. חלום חיי וחלומם של הורי היה לימודים אקדמאיים, אך תמיד חשתי שזה גדול ממידותיי. אמנם זקפתי לזכותי לא מעט הצלחות והצטיינויות כאשת קבע וכמנהלת הדרכה ובטיחות בחברת כנפיים, כמו גם ייסוד מרכז החוסן הקהילתי באופקים מטעם נט"ל לאחר נפילת גראד, אך תמיד חשתי שחסרה לי הדרך והשפה המקשרת בין הממסד והתושב התמים, בין הסיאוב הביורוקרטי לצרכים הדחופים והמידיים של האזרח. היה חסר לי השיח המגשר והמפשט את דחיפות הצרכים של האנשים הפשוטים מול המוסדות הציבוריים ועובדיהם הטובעים בחוקים ובנהלים. ב-2005 דרכה רגלי לראשונה במכינת 30+ במכללה. אחריה, תואר ראשון במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית אותו סיימתי בהצטיינות וכיום אני לומדת שנה שנייה בתואר שני באותו מסלול. הנעת גלגלי מוחי החלודים שהוסללו בתרבות הפריפריאלית לא הרתיעה אותי. חשתי את האתגרים הלימודיים, המשימות, הידע והשיח במחלקה כחלק חברתי-תרבותי ששותפים בו כל חברי הסטודנטים, המרצים והמשפחה. מצאתי עצמי משנה את צורת החשיבה שלי מאנכית וממוקדת לרוחבית ומכילה. הקושי שלי עם מגוון הקולות במכללה היה רב, עצם היותי בת לעיירת פיתוח, שנקראה בילדותה טעונת טיפוח, מצאתי עצמי מתמודדת עם סוגיות פוליטיות שלא הסכמתי להן, עם התבטאויות שלא תאמו את השיח שלי, עם נרטיבים שלא הכרתי. עם הזמן הבנתי שההקשבה פתחה בפני ערוצים של ידע אך במקביל גם התרחבות הלב וחמלה. אני זוקפת לזכות המכללה והמחלקה שלי את הפעילות האקטיבית החברתית שלי הכוללת את חברותי בצוות ההיגוי של תנועת נשים עושות שלום, חברה במנהיגות תנועת הפריפריות, חברה בתנועה לנגב המערבי, מייסדת החוסן הקהילתי באופקים, ממייסדי מועצת הנגב. שותפה למיזמים חברתיים רבים בזכות הכלים שקיבלתי במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית - כלים המניעים עשיה אקטיבית-חברתית בשטח ועשייה מנהלית-פוליטית כניירות מדיניות. לימודים שהמסר העיקרי שלהם לא לקבל את המציאות כפי שהיא, יש לפתח רגישות לנעשה בשטח ולהניע שינויים שישפרו את החיים במדינת ישראל האהובה על כולנו."

יעקב (יקי) בוסקילה
יעקב בוסקילה, בוגר לימודי תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר

"בגיל 40, לאחר ניסיון מקצועי מגוון, ולאחר שנת שיקום מתאונת דרכים, החלטתי לצאת ללימודים. שמעתי שספיר היא חממה חברתית ומקצועית, ומתאימה גם לאנשים בגילי. בספיר ראיתי שאכן המקום מתאים לי באתי לייעוץ וזו ההחלטה החשובה שעשיתי בחיי. התחלתי ממכינה של 30 פלוס כי לא הייתה לי בגרות ומשם עברתי ללימודי תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית. הלימודים היו מעולים ונתנו לי זווית ראייה מרחיבת אופקים. אהבתי את ההתמקדות במנהל הציבורי ואת המרצים הטובים שלימדו אותי. משם המשכתי לתואר שני במדעי המדינה מסלול מחקרי עם תזה באוניברסיטה העברית בירושלים אותו סיימתי בהצטיינות. עכשיו אני לומד לדוקטורט בירושלים - מדעי המדינה בהתמחות תקשורת פוליטית ובתוכה אני חוקר את הדיפלומטיה הציבורית. מפתח מהתזה לדוקטורט. היום אני מתרגל בספיר ומקווה לחזור כמרצה לאחד המקומות האקדמים. בגלל שלמדתי במספר מוסדות אקדמיים יש לי את האפשרות להשוות ולהגיד שאין כמו ספיר - תמיד יש מישהו שייסיע בבעיה, המרצים תמיד יענו גם בהפסקות, יש מקום לחיי חברה ועזרה מקצועית. האווירה החום המקצועיות - אין כמו ספיר!"

משה דרור
מנהל יחסי הציבור של עיריית אשדוד. בשלבי סיום של עבודת הדוקטורט בחוג למדע המדינה של אוניברסיטת תל אביב

משה דרור, בוגר המחלקה ללימודי מנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר"פניתי ללימודים אקדמיים בגיל מבוגר. תחילה השלמתי במכללת ספיר, בהעדר תעודת בגרות, את המכינה האקדמית ובהמשך סיימתי את התואר הראשון שלי במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית. את התואר השני סיימתי בפקולטה למדעי החברה של אוניברסיטת תל אביב, שם אני משלים כאמור את עבודת המחקר לתואר השלישי. הלימודים בספיר פתחו בפניי צוהר ייחודי להבנת התהליכים המשפיעים על חיינו, במגוון רחב של נושאים. צוהר חשוב זה הוביל אותי בנוסף להבנה מעמיקה יותר של השלטון המקומי, בו אני עובד למחייתי שנים לא מעטות. אך חשוב מכל, התואר הראשון במכללה הציבורית הגדולה בישראל נטע בי את הסקרנות האקדמית ואת הרצון הבלתי פוסק להמשיך ללמוד."

סער ברקאי
מנהל התיירות בקיבוץ צאלים
סער ברקאי, בוגר המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר

"את הלימודים האקדמיים התחלתי בגיל 40, עם ניסיון ניהולי עשיר אך בלי יכולת להתמודד על תפקידים בכירים. תוך כדי הלימודים התקדמתי לתפקיד מנכ"ל מוזיאון וכיום אני מנהל אתר תיירות ובמקביל לומד לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון במחלקה למלונאות ותיירות במסלול מחקר. הלימודים בספיר היו חוויה מעצימה ומאתגרת. בכל פעם שאני נתקל בפרשייה פוליטית או בסוגיית תקציב מעניינת, אני רואה לנגד עיניי את ד"ר שולדינר, שלימד אותנו לקרוא היטב בין השורות והזכיר לנו מצפון ומוסר מהם."

עירית סוסן
רכזת סטודנטים במחלקה לניהול המשאב האנושי, המכללה האקדמית ספיר

רחלי דמרי
אחראית פניות הציבור וקשרי לקוחות בחברת דן באר שבע

רחלי דמרי, בוגרת לימודי תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר"הגעתי למכללת ספיר לאחר לימודי תעודה במנהל עסקים. כאמא שעובדת במשרה מלאה חששתי שלא אוכל להצליח בלימודים לתואר. המכללה הייתה גדולה ומרווחת, קיבלו את פניי עם חיוך גדול, ואט אט כל חששותי החלו לדעוך. הגעתי בשאיפה להוציא תואר ראשון, אך מקורס לקורס, מאתגר לאתגר, ממבחן למבחן, הרגשתי שאני מקבלת ארגז כלים שלם. בשנה האחרונה לתואר כבר הצבתי לעצמי יעדים נוספים בינהם לא לקבל פחות מ-85 ולא לעשות מועדי ב' - עמדתי בכך. המכללה העניקה לי כלים בהבנת המערכת הציבורית. כמו כן, נהנתי ללמוד ולהחכים לצד חבריי הטובים. בעזרת השם כולי תקווה עוד לחזור למכללה בזמן הקרוב לתואר שני."

שרית הודיה פרץ
קדמת חוסרים במחלקת רכש ב-EMERSON

שרית הודיה פרץ, בוגרת המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית
"אנחנו נמצאים בעידן בו תואר ראשון מהווה כרטיס כניסה לשוק העבודה בישראל ופותח דלתות בעיקר במגזר הציבורי ובמשרדי הממשלה. התואר במנהל ומדיניות ציבורית בספיר הקנה לי, ובטוחה שגם לחבריי, את הכלים להתנהלות נכונה במקום העבודה ולקבלת החלטות במצבים שונים, הרחיב אופקים ומעבר לכל תחומי הידע שרכשתי סייע לעצב אישיות ולהוביל. את הכלים קיבלתיו לצד מרצים וראש מחלקה מהשורה הראשונה. תקופה בלתי נשכחת של התפתחות והתמקצעות בה מכירים חברים לחיים. בדרך אל היעד הבא במכללה - תואר שני."

תאיר אזולאי
מנהלת קשרי לקוחות ומשלחות בפדרציה היהודית של מטרווסט, ניו ג'רזי. סטודנטית לתואר שני במנהל, חברה ומדיניות החינוך באוניברסיטת בן גוריון בנגב

תאיר אזולאי, בוגרת המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר"הלימודים במכללת ספיר היוו עבורי קפיצת מדרגה הן אל העולם האקדמי והן אל עולם התעסוקה. טרם כניסתי ללימודים עסקתי בעיקר בייצוא. החלטתי ללמוד במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר הציבה בפני שאלות עליהן לא ניסיתי לענות קודם, בעיקר בנוגע להיכן ארצה לראות את עצמי בעוד כך וכך שנים. לימודי התואר הראשון פתחו בפני צוהר אל המגזר הציבורי, כמו גם אל עולם הארגונים במגזר השלישי. יכולת הבנתי והכרתי את התחומים הללו, נסכה בי ביטחון ואפשרה לי להגיע למקום בו אני נמצאת היום. אני מרגישה כי אני מגשימה את עצמי מבחינה תעסוקתית ומבחינה אקדמית. העיסוק בנושאים העומדים על סדר היום הציבורי ובעיקר כתיבת נייר המדיניות כחלק מפרויקט הגמר של התואר, הפיחו בי תקווה ואמונה כי בכל אחד מאתנו היכולת ליצור, לשנות ולהוביל."

עוד על בוגרינו בתקשורת

09.11.17 | ברנג'ה | אלונה פלד - שר התרבות של באר שבע - על שלומי נומה בוגר המחלקה

12.16 | עיתון ספיר | שירה צחור - יביא את הנווה אל המדבר? | סלמאן אבו חמיד מתמודד על ראשות המועצה האזורית נווה מדבר

3.8.16 | ידיעות אחרונות | נווית זומר - הכוורת של כחלון כובשת את הלשכה של משרד הכלכלה | ליהי גולן, בוגרת תואר ראשון וסטודנטית לתואר שני, תשמש מעתה כיועצת השר לענייני כלכלה

8.7.16 | ידיעות הנגב | יעקב לוי - שלומי נומה נבחר למנכ"ל כיוונים

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 3 =