הינך נמצא כאן

פסטיבל קולנוע דרום מארח את פסטיבל קאן

שבועיים של במאים" אחד מאירועי היוקרה של פסטיבל קאן, בו מוקרנים סרטיהם של בכירי הבמאים מכל רחבי העולם, יתקיים זו השנה השנייה ברציפות בישראל, ביוזמת בית הספר לאמנויות הקול והמסך של מכללת ספיר ופסטיבל קולנוע דרום.

את האירוע היוקרתי ינהל גם השנה ראש מסלול קולנוע בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, הבמאי שלומי אלקבץ, שיזם את הבאתו לישראל.

הסרט שיפתח את "שבוע של במאים" בישראל יהיה סרט המתח "סייקו ראמן 2.0", של הבמאי ההודי אנוראג קשיאפ. הסרט מספר על שוטר צעיר, הרודף באובססיביות אחר רוצח סדרתי, המעריץ פושע פסיכופת אשר פעל בשנות השישים. להזמנה לאירוע הפתיחה בסינמטק שדרות 12.12

אנוראג קשיאפ, יליד הודו, במאי, תסריטאי, מפיק ושחקן, נחשב לאחד ממובילי הגל החדש בקולנוע ההודי. סרטיו מעוררי המחלוקת וזוכי הפרסים הוקרנו בפסטיבלים רבים בהודו ובעולם. הבמאי יהיה אורח הכבוד של "שבועיים של במאים", וישתתף בערבי הפתיחה שיתקיימו ביום ראשון, 11 בדצמבר, בסינמטק תל אביב, ולמחרת, ביום שני, 12 בדצמבר, בסינמטק שדרות. אורחים נוספים שיגיעו ל"שבועיים של במאים" הם אן דלסט, אוצרת התכנית, והמפיקה דומיניק וולנסקי.

פסטיבל קולנוע דרום מארח את פסטיבל קאן
מתוך סרט הפתיחה של התכנית: "סייקו ראמן 2.0", של הבמאי ההודי אנוראג קשיאפ, אורח הכבוד של התכנית השנה

עוד יוקרנו בפסטיבל הזוכה הגדול של "שבועיים של במאים", "זאב עם כבש", של שהרבאנו סאדאת, שהיה לסרט האפגני הראשון שבוים על ידי אישה, "אחרי האהבה" הבלגי של יואכים לאפוס, ו"שירה אינסופית" הצ'ילאני של אלחנדרו חודורובסקי. סרטים אלו ונוספים, יוקרנו עד סוף חודש דצמבר בסינמטקים בשדרות, תל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה וחולון. לרשימת הסרטים המלאה כולל זמני הקרנה
 
לדברי ראש מסלול קולנוע בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, הבמאי שלומי אלקבץ, "שבועיים של במאים" הוא אחת המסגרות היוקרתיות והמרתקות שמתקיימות במהלך פסטיבל קאן. "היה לי הכבוד להשתתף במסגרת הזו לצד יוצרים נוספים, ולראות כיצד הסרט שיצרתי מקבל את החשיפה הבינלאומית הראשונה. עם ההכרה הזו המשכתי לפסטיבלים יוקרתיים נוספים. בשנה שעברה לקח על עצמו בית הספר לאמנויות הקול והמסך של מכללת ספיר להפיק את "שבועיים של במאים". לא ידענו אז עד כמה ימשוך אליו צופי קולנוע, אך לשמחתנו הוא זכה לקהל רחב שנהר לצפות בסרטים ואהב אותו מאוד. אנחנו מקווים שגם השנה נזכה לאותה הצלחה, ושנמשיך ונהפוך את שבועיים של במאים למסורת".  

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר מציע תכניות לימודים לתואר ראשון ושני מסלולי תואר שני: עיוני ומעשי. בתכנית לתואר ראשון מתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. לבחירת הסטודנטים שישה מסלולי התמחות: טלוויזיה, קולנוע, אנימציה, תסריטאות, מוסיקה ועיצוב פס-קול, תנועה ומחול למסך. ביה"ס מקיים מדי שנה פסטיבל בינלאומי - 'קולנוע דרום'. הבוגרים זכאים לתואר ראשון BFA באומנות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בחו"ל. מדי שנה משתתפים עשרות סרטים בהפקת הסטודנטים בפסטיבלים בינלאומיים בארץ ובעולם.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

טריילר לסרט "זאב עם כבש", של שהרבאנו סאדאת

לפרטים נוספים:
שי פלד, 054-2665162
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת, מכללת ספיר,  054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 4 =
הרשמה לפרויקטים של היחידה למעורבות חברתית
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים