ספר חדש

ספר חדש לנועה גדי מרצה במכללת בספיר

ספרה של המרצה נועה גדי "מטוטלת המשמעות: אדורנו בין סובייקטיבי לאובייקטיבי" / The Pendulum of Meaning יצא החודש לאור באנגלית בהוצאת Lambert

נועה גדי היא מרצה לפילוסופיה ולתיאוריה של התרבות במחלקה ללימודים רב-תחומיים במכללת ספיר. בין הקורסים שהיא מלמדת: "המפנה הדיגיטלי: סוגיות פילוסופיות", "מבוא לפילוסופיה של הקיום", "מי מפחד מפמיניזם?", "צדק חברתי".

מהי משמעות?
עניין המשמעות עולה בהתמדה, במישרין או בעקיפין, באינספור דיונים העוסקים בטבע או במבנה השפה, בטיבם של הסברים, פרשנויות או שיפוטים, הן במסורת האנליטית והן במסורת הקונטיננטלית. עם זאת, "משמעות" כשלעצמה היא עדיין לא-מפוענחת. הספר מתמודד עם בעיית המשמעות דרך ניתוח העמדה הפילוסופית של תיאודור אדורנו המכונה "דיאלקטיקה נגטיבית" ומוצגת בספר כמטא-ביקורת של הידיעה. הערכה זו חושפת היבט שלא נחקר עד כה הנוגע לקשר המשולש שאדורנו מציב בין "מושג", "אמת" ו"משמעות", ובכך שופך אור חדש על דילמה בסיסית הנוגעת להמשגה ולעצם האפשרות להשיג ידיעה אמתית.
הספר פונה לקשת רחבה של חוקרים במדעים ההומאניים בעלי-עניין בשאלה הסבוכה אך רלבנטית לכול הדיסצפלינות החברתיות – מהי משמעות?  

המחלקה ללימודים רב תחומיים במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר סיגל נגר-רון, מעניקה לסטודנטים מכנה משותף תרבותי, עמוק ועשיר שישכלל את יכולת החשיבה והפעולה שלהם. מטרת תוכנית הלימודים להכשיר סטודנטים להתמודדות עצמאית וביקורתית עם תחומי דעת מגוונים, לשאול שאלות ולערער על המובן מאליו. רבים מבוגרי המחלקה משתלבים בלימודים מתקדמים באוניברסיטאות בארץ וחו"ל.  במחלקה מסלול מצטיינים וכן מסלול לפעילים חברתיים ופוליטיים.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 17 מחלקות לתואר ראשון (BA), 3 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכרז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

ספר חדש לנועה גדי, מרצה במחלקה ללימודים רב תחומיים במכללת ספיר

 

 

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 14 =