ד"ר נוזהה אל-הוזייל הציגה מחקר בכנס בסרי לנקה

מחקרה של ד"ר נוזהה אל-הוזייל, מבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר, "מנהיגות בשוליים – נשים בדואיות החיות בעוני שהפכו ליזמיות", הוצג בכנס ללימודי נשים, שהתקיים השנה בסרי לנקה.

בכנס הציגה ד"ר אל-הוזייל מחקר שנערך בקרב 20 נשים בדואיות החיות בעוני, שהפכו יזמיות ולוו על ידי תכנית מיקרו-פיננסית. מטרת המחקר: לבדוק את התהליך שחוו הנשים וכיצד הוא השפיע על חייהן.

תוצאות המחקר הראו כי הנשים הצליחו, אם כי באיטיות, ליצור מקורות פרנסה להן ולבני משפחתן, ובעקבות זאת הן התקדמו בסטטוס המשפחתי, זכו לכבוד רב יותר בקרב בני משפחתן והתחשבו יותר בדעתן. יחד עם זאת, תוצאות המחקר מסייגות ואומרות, שעדיין, בעייני הממסד הישראלי, נשים אלו מתוחמות בהגדרות המגבילות של נשים-בדואיות-ערביות-מוסלמיות, ולכן "יכולת ההבקעה" שלהן בחברה הישראלית - מוגבלת.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. התמחויות: עבודה סוציאלית בינלאומית, קהילות קטנות, תעסוקה, טראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית ותכנית לתואר שני עם התמחות בהתערבויות עם ילדים ונוער.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 2 =