מסכמים שנה של פעילות:

הטובים והטובות לזכויות חברתיות

מז"ח

לאחר שהובילו בהצלחה שינויים בתחבורה הציבורית בשדרות ואופקים, נאבקו להגדלת מספר העובדים הסוציאליים במרפאת בריאות הנפש בעיר בשדרות וקידמו מודעות חברתית לזכויות אזרחיות, בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר ורשת מרכזי הזכויות בנגב (מז"ח) מסכמים שנה של פעילות ענפה.

רבות נכתב על הבירוקרטיה הישראלית. תחושת התסכול, חוסר המידע וזמני הטיפול הארוכים והמייגעים הופכים כל תהליך פשוט לארוך ומסורבל. עד שיגיע היום בו הגופים הבירוקרטיים יובילו רפורמות שייטיבו עם האזרחים, המרכז לזכויות חברתיות (מז"ח) בשיתוף בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר פועלים יחד כדי לשנות את המצב.

המרכז שהוקם בשנת 2011 עוסק בהנגשת זכויות חברתיות לתושבי שדרות, אופקים ובאר שבע. בעזרת הכשרת התושבים במיומנויות והענקת ידע המסייעים להם להכיר את זכויותיהם, ולהפוך לפעילים בתחומי הזכויות החברתיות וההתארגנות הקהילתית.

ד"ר מירב משה גרודופסקי, ראש ביה"ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, מיוזמי מז"ח ד"ר מירב משה גרודופסקי, ראש ביה"ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, מיוזמי מז"ח ומשמשת כיועצת אקדמית במרכז, מסכמת את שנת 2016: "השנה הייתה עמוסה במיוחד, הצורך הרב בסיוע הפרטי של מז"ח בא לידי ביטוי במספרים, בשדרות התקבלו 420 פניות חדשות ובאופקים בשנה הראשונה לפעילותו התקבלו כ-400 פניות. יחד עם המרכז בבאר שבע אנו מתקרבים לאלף פניות בשנה" סיפרה.

במז"ח מטפלים במיצוי זכויות במגוון תחומים: הוצאה לפועל, פשיטת רגל, דיור ציבורי, ביטוח לאומי, נכות, חופשת לידה, הבטחת הכנסה, זכויות עובדים - הפרות זכויות על ידי מעסיקים וייעוץ על זכויות העובדים. הודות לקמפיינים של מז"ח נעשו שינויים בטיב השירות של התחבורה הציבורית בשדרות ובאופקים ולאחר שנים שבהן לא היה פסיכיאטר במרכז לבריאות הנפש בעיר שדרות אויש התפקיד בעקבות קידום מסיבי שהובילו בביה"ס לעבודה סוציאלית ובמז"ח.

ד"ר משה גרודופסקי מסבירה כי: "מדובר בעשייה אשר השפיעה על רווחת החיים של מאות תושבי ותושבות אזור הדרום - החל מסיוע בסוגיות פרטניות הקשורות למיצוי זכויות ועד לשינויים במדיניות, המתרחשים בעקבות הפעילות של צוותי ומתנדבי מז"ח בכנסת".

השנה זכו מתנדבי מז"ח להוקרה על הפעילות החברתית ואף הופק סרט אודות העשייה של מז"ח ומרכזי זכויות נוספים הפועלים על פי מודל דומה במזרח התיכון.

לפרטים נוספים באתר מז"ח - המרכז לזכויות חברתיות

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. התמחויות: עבודה סוציאלית בינלאומית, קהילות קטנות, תעסוקה, טראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

מרכז לזכויות חברתיות - מכללת ספיר
בתמונה: ד"ר מירב משה גרודופסקי, עמית כיתאין, מנהל העבודה הקהילתית ופעילי מז"ח שדרות ומז"ח אופקים

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
6 + 7 =