חדשות המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית

סטודנטים במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בברמן, גרמניה

סטודנטים מהמחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר, הלומדים בקורס "הכלה כמדיניות ארגונית", בהנחיית המרצה מר מולי בנטמן, יצאו לקורס של שבוע בברמן, גרמניה.

הקורס, המתקיים זו השנה הרביעית בשיתוף פעולה עם ConAct ואוניברסיטת ברמן, משקף את הזיקה הבינלאומית של המחלקה ואת מחויבותה להקנות לסטודנטים תכנים עשירים ומגוונים, במגוון תצורות לימוד, מתוך הבנה שיש להרחיב את זוויות ההתבוננות על מנהל ומדיניות ציבורית.

הקורס כולל סיורים, הרצאות, ופעילויות משותפות בנושאים של מדיניות הגירה כמו גם מדיניות רווחה כלפי אוכלוסיות מוחלשות. הקורס החל בלימוד סוגיות הקשורות באפליה על רקע מגדרי ודרכים לטפל בה. עוד התקיימו הרצאות על דת ומדינה בגרמניה ועל פעילות שנעשית בברמן במטרה לעצור צעירים מוסלמים מלעבור תהליכים של הקצנה. בין הסיורים פגשה הקבוצה עמותה הפועלת באמצעות אומנות למען שילובם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות בחברה הכללית וביקרה בקהילה היהודית על מנת ללמוד על האתגרים בפניהם היא עומדת.

בסוף פברואר 2017 יגיעו הסטודנטים הגרמנים להמשך הקורס במכללה.

תלמידי המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בקורס הכלה כמדיניות ארגונית בברמן, גרמניה.

המחלקה למנהל ולמדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר בראשות דר' אורי לב, היא המחלקה היחידה בישראל המעניקה תואר ראשון בתחום זה. התוכנית מקנה ידע בתחומים: מדעי המדינה, כלכלה וניהול, זאת לקראת שילוב הבוגרים בתפקידי ניהול במערכות השלטון בישראל, רשיות מקומיות, רשויות וחברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, ארגונים קהילתיים, עמותות, NGO, וכן בחברות וגופים עסקיים.  במהלך הלימודים זכאים הסטודנטים לקורס הסמכה לדירקטורים.

מכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 17 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדברג, ע. דובר - 054-4387101
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
7 + 1 =