ספר חדש לנועה ידלין, מרצה במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בספיר

סיגל גולן

"שטוקהולם", ספרה הרביעי של נועה ידלין, מרצה במכללת ספיר, הוא רומן קומי-טרגי המעוצב בריאליזם, אשר חושף את המנגנונים העדינים המניעים את הרעות, האהבה, הקנאה, החברות והתחרות, החיים והמוות.

אבישי שר-שלום, כלכלן בעל שם עולמי ומועמד מוביל לזכייה בפרס נובל, נמצא ערב אחד מת במיטתו, לאחר שככל הנראה לקה בליבו. חבריו הקרובים, המוצאים את גופתו, מתחילים להיערך לסידורי הלוויה; אלא שאז מציע אחד מהם רעיון יוצא דופן, שאין לשער את תוצאותיו. הספר עוקב אחר קורותיהם של החמישה - החיים והמת - במשך שמונה ימים. על רקע נסיבות קיצוניות המותחות את גבולות חברותם נפרש סיפור חייהם ויחסיהם המורכבים יחד עם מניעיהם הסמויים, שאין להם דבר וחצי דבר עם ידידות.

נועה ידלין, כלת פרס ספיר לספרות, מלמדת במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר את הקורס "קריאה וכתיבה אקדמית". "שטוקהולם" הוא ספרה הרביעי. קדמו לו: "בעלת הבית", "חיי מדף" ו"שאלות קשות לאללה - אתם שואלים, אלוהים משיב".

עוד על הספר במוסף גלריה, הארץ

המחלקה למנהל ולמדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר בראשות דר' אורי לב, היא המחלקה היחידה בישראל המעניקה תואר ראשון בתחום זה. התוכנית מקנה ידע בתחומים: מדעי המדינה, כלכלה וניהול, זאת לקראת שילוב הבוגרים בתפקידי ניהול במערכות השלטון בישראל, רשיות מקומיות, רשויות וחברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, ארגונים קהילתיים, עמותות, NGO, וכן בחברות וגופים עסקיים.  במהלך הלימודים זכאים הסטודנטים לקורס הסמכה לדירקטורים.

מכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 17 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.


לפרטים נוספים:
ברק גולדברג, ע. דובר - 054-4387101
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
6 + 2 =