ספר חדש למיקי כהן, מרצה בביה"ס לאמנויות הקול והמסך

סיגל גולן

זעקת עשתורת - ספר חמישי למיקי כהן, מרצה לתסריטאות ובימוי וידאו-דאנס בבית הספר לאמנויות הקול והמסך של מכללת ספיר

הספר מפיח רוח חיים בסיפורן של האלות העתיקות. יש בו טעם של אגדה והרפתקה, אך בה בעת הוא עוסק בהיסטוריה, שנעלמה מאתנו. כהן, שעוסק שנים רבות בחקר מיתולוגיות ותרבויות קדומות, מעלה בספרו את השאלה האם מחויבת ההתנגשות הקשה בין האלוהות הנשית לאלוהות הגברית.מיקי כהן, זעקת עשתורתזעקת עשתורת הוא סיפורה של יעלה, סטודנטית וחוקרת של המזרח הקדום, הנושאת בתוכה כאב עמוק וחידה עצומה שתשנה את חייה. אתר עתיק מראשית ימי ישראל מתגלה לה, ועמו חיבור אל עשתורת, אלת האהבה והתשוקה במיתולוגיה הכנענית. המפגש עם האלוהות הנשית מעורר בה כוחות נסתרים ומחולל מאבק איתנים על נפשה ועל דרך ראייתה את העולם.

מיקי משתף: "איני יודע מה עורר אותי להבחין באובדן הזה בנו ובתרבותנו. אולי קרה הדבר כי לראשונה בחיי התיישבתי על אדמה והתחלתי מתבונן בנעשה סביבי. הלב החל פועם ביתר איטיות, העיניים הפסיקו לצוד, ולא במקרה פגשתי באהבת חיי, באשה שהחלה ללמד אותי את דרכי האלות. מחסומים הותרו, לבי התרכך ומראות וסיפורים החלו מגיחים."

הספר יצא בהוצאת "ההר", הוצאה עצמית בסיוע מימון המונים.

השקת הספר ושיחות עם מיקי יתקיימו בחול המועד סוכות 14.10 - 24.10.2016 כחלק מאירוע "אמני ההר מזמינים". לפרטים נוספים | למפת הגעה להר

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך בראשות  פרופ' אבנר פיינגלרנט והבמאי רני בלייר במכללת ספיר מציע תכנית לימודים במתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. עד היום צברו בוגריו עשרות פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. לבחירת הסטודנטים שישה מסלולי התמחות: טלוויזיה, קולנוע, אנימציה, תסריטאות, מוסיקה ועיצוב פס-קול, כוריאוגרפיה ותנועה למסך ביה"ס מקיים פעילויות בינלאומיות רבות. מדי שנה מפיק ביה"ס את הפסטיבל הסרטים הבינלאומי "פסטיבל דרום".  הבוגרים זכאים לתואר ראשון BFA באומנות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בעולם.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 17 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדברג, ע. דובר - 054-4387101
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 1 =