ספר ילדים חדש לד"ר אושי שהם קראוס מרצה במכללת ספיר

סיגל גולן

הספר "ליאת והשנורצ בבית הספר", אותו כתב ד"ר שהם קראוס עם קרן יחזקאלי-גולדשטיין, הוא הספר השני בסדרה. ספר זה נכתב לאחר משובים נרגשים מילדים, במסגרת קריאה מונחית, שקיימו היוצרים בבתי ספר ברחבי הארץ.

אחרי שבילו יחד את הימים האחרונים של החופש הגדול בשיטוטים ובשיחות מענינות על העולם, בספר החדש הגיע הזמן של ליאת לעשות צעד נוסף, ולעלות לכיתה א'. הספר מציע דרך נוספת, מעניינת ומצחיקה להכין את הילדים הנפרדים מהגן ועושים את צעדיהם הראשונים בבית הספר. דרך הסיפור עולות שאלות פילוסופיות שמעסיקות את הילדים, כמו: איך אני יודע שאני זה אני? מה זה חבר? ועוד.

מתוך ראיון שנערך בעיתון כלכליסט חבר דמיוני ופרוע, מתאר אושי את הילדים של היום בעיניו: "זה נכון שהילדים בימינו לא נופלים לפחי זבל, אבל אני חושב שהם יותר מורכבים ויש להם אתגרים יותר גדולים. נראה לי שהם יותר חכמים ממה שאנחנו היינו בגילם וכל העולם פתוח לפניהם. ילדים בכיתה ו' צריכים לכתוב עבודה בהיסטוריה, אז הם פונים לארכי-דוכסית דרך הפייסבוק ומראיינים אותה. זה מגרש משחקים מאוד שונה."

ד"ר אושי שהם קראוס, דוקטור לפילוסופיה של הכלכלה, מרצה במכללת ספיר במחלקה לתקשורת. בעבר כתב -Ynet, ליברל, והארץ והוא בעל תכנית שבועית בקול ישראל.

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

ספר חדש לאושי שהם קראוס מרצה במכללת ספיר

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 19 =