ספר חדש

ספר חדש לד"ר נעמה צאל, מרצה במחלקה ללימודים רב תחומיים במכללה האקדמית ספיר

"הם דיברו בלשונם, הפואטיקה של יהושע קנז", ספר חדש לד"ר נעמה צאל, מרצה במחלקה ללימודים רב-תחומיים במכללה האקדמית ספיר, בהוצאת מאגנס

הספר, המשך לעבודת הדוקטורט של צאל על יהושע קנז שנכתבה באוני' העברית בירושלים בהנחייתו של פרופ' חנן, עוסק בשאלות כגון: איך מדברת דמות בלשונה, מהו הדקדוק הרוקם את היחסים בין דמות לבין זה שמספר את סיפורה, כיצד יכול מספר ישראלי הכותב עברית לנתב את תנודות התודעה ואת אורחותיה של דמות זרה הדוברת בלשון אחרת שהוא איננו מכיר, ועוד. צאל מציעה מפתח לכתיבתו הנדירה של קנז באמצעות קריאה פילוסופית בספרות, המבקשת לחשוב על היעדר הטבוע בלב תפיסתו של אדם אחר, על פואטיקה של חירשות חלקית ועל טביעת נקודות עיוורון בתוך שדה הראיה.

11.3.16 | הארץ | נעמה צאל - לא בן בית, אלא שכן שמציץ מחדר המדרגות

ד"ר נעמה צאל, כותבת פרוזה, חוקרת ועורכת ספרות. בעלת תואר דוקטור מן המחלקה לספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים. מייסדת ועורכת סדרת "מעבדה" לספרות ניסיונית בהוצאת רסלינג ומרצה מן המניין במכללה האקדמית ספיר. מלמדת קורסים בספרות ובביקורת התרבות, ביניהם "הזר והאחר בספרות ובפילוסופיה", "תרבות הקפיטליזם בישראל", "מבוא לתרבות ישראלית" ו"הסיפור הקצר".

המחלקה ללימודים רב תחומיים במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר סיגל נגר-רון, מעניקה לסטודנטים מכנה משותף תרבותי, עמוק ועשיר שישכלל את יכולת החשיבה והפעולה שלהם. מטרת תוכנית הלימודים להכשיר סטודנטים להתמודדות עצמאית וביקורתית עם תחומי דעת מגוונים, לשאול שאלות ולערער על המובן מאליו. רבים מבוגרי המחלקה משתלבים בלימודים מתקדמים באוניברסיטאות בארץ וחו"ל.  במחלקה מסלול מצטיינים וכן מסלול לפעילים חברתיים ופוליטיים.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 17 מחלקות לתואר ראשון (BA), 3 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכרז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.

ספר חדש לנעמה צאל

לפרטים נוספים:
ברק גולדברג, ע. דובר - 054-4387101
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 7 =