סיסקו העולמית ומכללת ספיר בשותפות ייחודית

מיזם להקמת מעבדה ותוכנית אקדמית בתחום הניו מדיה שיהפכו את הנגב למרכז חדשנות עולמי

  • במסגרת שיתוף הפעולה תושק תכנית לימודים ייחודית שתעסוק במדיה דיגיטלית
  • תוקם מעבדת ניו מדיה חדשנית
  • יפותחו רעיונות לאפליקציות חדשניות בתחום המדיה ללקוחות סיסקו ברחבי העולם

פרופ' ידלין: השילוב בין החדשנות הטכנולוגית והידע האקדמי פותח לתלמידנו אופק חדשני ויצירתי.

חברת סיסקו, מובילה בינלאומית בפתרונות תקשורת ודיגיטציה והמכללה האקדמית ספיר, מודיעים על שיתוף פעולה ייחודי להקמת מרכז יזמות תחת הכותרת New Media Negev (NMN). ליבו של המיזם: תוכנית אקדמית בתחום הדיגיטל מדיה, שתשען על מגוון טכנולוגיות מבית סיסקו ומטרתה להכשיר סטודנטים בנגב ליזום וליצור חדשנות ברמה עולמית בתחום המדיה. New Media Negev ישרת לא רק את הסטודנטים בספיר, אלא גם את תושבי עוטף עזה והנגב המזרחי, זאת באמצעות מרכזי יזמות דיגיטליים (Hubs) שמוקמים בימים אלו על ידי סיסקו ב-12 רשויות מקומיות בנגב.

מדובר במיזם הראשון שישלב בין טכנולוגיה ואקדמיה ומערב את הציבור הרחב. מטרתו הינה ליצור הסתכלות הוליסטית על תחום הוידיאו והמדיה הדיגיטאלית החל מיצירת התוכן, דרך שימוש בטכנולוגיות חדשניות ועד הקמת תשתיות. בטווח הקצר ילמדו סטודנטים ויזמים בנגב ליזום וליצור חדשנות בינלאומית, ובטווח הארוך יעודד המיזם הקמת חברות הזנק בתחום הדיגיטל מדיה. בנוסף, תספק סיסקו במסגרת התוכנית ליווי צמוד והדרכה עסקית וטכנולוגית כיצד לפתח ולקדם את המיזם שלהם, ותסייע ביצירת ערוץ הפצה בינלאומי באמצעות לקוחות הוידיאו שלה ברחבי העולם. מכללת ספיר תספק ידע אינטרדיסציפלינרי המשלב בין מדעי המחשב, קולנוע, אנימציה, סאונד, כלכלה, שיווק טכנולוגי, משפטים, תקשורת, מקצועות ניהוליים למיניהם, חינוך אקדמי וכיו"ב.

השילוב הייחודי בין הארגונים יאפשר כבר החל משנת הלימודים קרובה, קיומו של מרחב יצירתי בתחום המדיה והדיגיטל, שיעודד מיזמים המשלבים טכנולוגיה ותוכן. כמו כן, במסגרת תוכנית הלימודים תאתגר סיסקו את הסטודנטים לייצר פתרונות טכנולוגיים שישולבו בהיצע המוצרים של החברה. בהמשך מתכוונות סיסיקו וספיר לפנות לגורמים נוספים בתעשייה על-מנת להרחיב את המיזם.

ד"ר יעל וילה, סגנית נשיא בחטיבת הוידאו בסיסקו: "שיתוף הפעולה עם מכללת ספיר הוא צעד ראשון ביצירת אקו סיסטם של דיגיטל מדיה בנגב. בישראל קיים פוטנציאל יצירה ויזמות עצום ואנו מאמינים כי השילוב של אקדמיה יחד עם השוק המקומי הדינאמי המשלב תוכן וטכנולוגיה, יביא לחדשנות ברמה עולמית. הדיגיטציה בעולם התוכן מביאה להנגשה של המדיה לצרכן הקצה כבר היום, כאשר צריכת הוידיאו מהווה כ-80% מהתעבורה ברשת ועל כן אנחנו מאמינים כי דווקא בעת הזו, כאשר השוק נמצא בתהליך של שינוי יש מקום נרחב לחדשנות בתחום הניו מדיה".

עמרי ידלין, נשיא מכללת ספיר: "השילוב בין החדשנות והמובילות הטכנולוגית של סיסקו בתחום המדיה והידע האינטרדיסציפלינרי שקיים במכללה, המשלב בין קולנוע, אנימציה, סאונד, מדעי המחשב, כלכלה, שיווק טכנולוגי, משפטים, תקשורת ועוד, הנו סינרגטי ופותח לתלמידים שלנו אופק יצירתי וחדשני יוצא דופן. מכללת ספיר הינה עוגן אקדמי, כלכלי ותרבותי לשדרות, עוטף עזה והנגב כולו, והמטרה של המיזם המשותף הינה לנצל את הפלטפורמה החדשה כמנוף לפיתוח תחום הדיגיטל מדיה באזור".

בתמונה מימין לשמאל: ג'ון צ'יימברס, יו"ר סיסקו העולמית, זיקה אבזוק, סמנכ"ל פיתוח סיסקו ישראל ופרופ' עמרי ידלין, נשיא מכללת ספיר | צילום: יח"צ

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 1 =