סטודנטים של המחלקה לתקשורת בספיר בשיתוף פעולה ייחודי עם האוניברסיטה למדעי החברה של וורשה

ברק גולדנברג

לאחרונה, חזרו סטודנטים של המחלקה לתקשורת בספיר מביקור באוניברסיטה למדעי החברה בוורשה (SWPS). הביקור הוא חלק מפרויקט "Erasmus" של האיחוד האירופי ובמסגרת הקורס "נאציונל סוציאליזם ושואה בתרבות בישראל" בהנחייתה של פרופ' נעמה שפי. הסטודנטים הציגו שלושה פרויקטים במסגרת כנס הבינלאומי בנושא ייצוגים של היסטוריה יהודית בתרבות הפופולרית, במוזיאונים ובמרחבים ציבוריים באירופה ובארה"ב.

הסטודנטית, דניאל אליהו הציגה את מחקרה: Commemorating Holocaust and Heroism Remembrance Day: The Significance of National Ceremonies, the Education System and Media, אשר חקר את מקומה המרכזי של השואה כאלמנט קנוני ומלכד בחברה הישראלית. הוא נכלל במושב Holocaust Memory in Israel – יחד עם ד"ר אייל זנדברג (המכללה האקדמית נתניה) וד"ר ליאת שטייר לבני (המכללה האקדמית ספיר והאוניברסיטה הפתוחה). המחקר הסביר את את היחס הציני כלפי השואה ואת ההומור בנושא זה כחלק מדינמיקה חברתית רחבה.

סרטם של רועי יצחק, אביגל הילה ריבקין וירדן קפלן, Highlighting the Selectiveness of Israel’s Collective Memory towards the Holocaust, הציג את המקום המועט המוענק לסבלם של יהודי צפון אפריקה תחת הכיבוש הנאצי ואת הסכנה שהיו נתונים בה.

מחקרן של מיתר טובל, שרון רובינשטיין וענבל שירן Safeguarding of Private Memories ניתח את שיטות התיעוד של ניצולים ואת נסיבותיהן. מחקר זה הוצג בשתי מסגרות – במפגש מיוחד של תלמידי האוניברסיטה בוורשה שזכו לשמוע גם על מחקרה של ד"ר מרתה ליסיק על סבה שהיה שבוי פולני בידי הנאצים, ובשנית כהרצאה המסכמת של הכנס.

בכנס לקחו חלק 30 חוקרים מפולין, ישראל, ארה"ב, קנדה, אירלנד, ארגנטינה, גרמניה, שוויץ ואוסטריה. פרופ' שפי שהציגה בכנס את מחקרה Mephisto in Israel: Art, Politics and Universal Morals כיהנה גם כחברה בוועדה המארגנת של הכנס.

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

סטודנטים של בית הספר לתקשורת בספיר בשיתוף פעולה ייחודי לזכר השואה עם האוניברסיטה למדעי החברה של וורשה

המצולמים מימין לשמאל: ענבר שירן, ירדן קפלן, מיתר טובל, שרון רובינשטיין, פרופ' נעמה שפי, רועי יצחק, דניאל אליהו, אביגל ריבקין | צילום: ד"ר אייל זנדברג

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
5 + 1 =